Arıcılık Yaparak Para Kazanma

Kendi arılarınızı tutma düşüncesi size hitap ederse, okumaya devam edin. İster ister arka bahçecilik, ev sahibesi, hobi çiftçisi veya bal ve diğer arı ürünlerini satan bir işletmeye başlamak isteyen küçük bir çiftçiniz olsanız da, acemi için arıcılığın temellerini açıklayacağım. Arılar nasıl tutacağınızı öğrenmek oldukça kolaydır.

Ancak, arıcı bir maceraya başlamadan önce göz önüne alınması gereken bazı faktörler vardır. Bu nedenle, dalış yapmadan önce arıların sizin için uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun.

Nasıl Yapılır ?

Arılar kendi çevrelerinden doğrudan etkilenirler, bu nedenle davranışları ve başarı iklimlerde büyük farklılık gösterir. Örneğin arılar için yoğun yemleme mevsimi, sıcak güneyde kuzeyde olduğundan daha uzun olacaktır.Ormanda boynunuzda arının nasıl göründüğüne kendiniz tanıın. Yerel arıcı kulüpveya derneğe katılmanızı ve bölgenizde deneyimli bir danışman bulmanızı öneririz.Arıcılık üzerine çok sayıda kitap var ve bu tatlı küçük böcekler hakkında elinizden gelen her şeyi öğrenmek, kovanlarınıza sağ ayak basmanıza yardımcı olabilir. Arılarınız geldiğinde arıların nasıl tutulacağını bildiğiniz için gitmeye hazır olabildiğiniz kadar okuyun.

Nasıl Kazanırım?

Arıcılıkta, bazı ayrıntılar yerel bölgenize özgü olabilir. Ve arıcılığın doğası, üzerinde çizilecek güçlü yerel kaynaklara sahipseniz en başarılı olacağınız anlamına gelir: gelip kovanınızı kontrol etmeniz ya da gerekirse kraliçenizi bulmanıza yardımcı olacak biri. Ulaşın ve yerel arıcılık derneğinizi bulun. Toplantılara git. Bazı dernekler, ilk sezonunda size yardımcı olan paha biçilemez akıl hocalığı önerir.

Nasıl Başlarım / Başvururum ?

Zıplamadan ve malzeme sipariş etmeden önce, bir adım geriye dönüp bir kovanın nasıl çalıştığını ve arıların ne yaptığını tam olarak anlamalısınız. Arılar doğada yuvalar yapar, çiçeğe uçarlar ve nektar çıkarır, sonra nektarı yavaşça bal olan kovana ve tarağa getirirler.Arıcılık üzerine çok sayıda kitap var ve bu tatlı küçük böcekler hakkında elinizden gelen her şeyi öğrenmek, kovanlarınıza sağ ayak basmanıza yardımcı olabilir. Arılarınız geldiğinde arıların nasıl tutulacağını bildiğiniz için gitmeye hazır olabildiğiniz kadar okuyun. Arılarınıza bakmakla ne ilgileniyorsunuz? Bahçecilik gibi, arıcılık görevleri de mevsime bölünür. Kovana başlamak için en uygun zaman ilkbahardır, böylece başlamakta olduğunuz koloninin yetişmesi, sürünme (bebek arısı), sayı artışı ve mağaza zamanı vardır Bal önce kış ayarlar.

Yorum Yapın