Dijital Pazarlama Uzmanlığı Nedir?

Dijital Pazarlama şu anda patlayan endüstrilerden biridir. % 40 büyüme oranı ile insanlar bu endüstriye ilgi duyuyorlar. Bununla birlikte, evde yapılması en iyisidir ve bu yüzden Dijital Pazarlamacılar bugünlerde tüm dünyada talep görmektedir.

Dijital Pazarlama Bileşenleri

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM) veya Tıklama başına Öde (PPC)
 • İçerik pazarlama
 • Web Analizi
 • Eposta pazarlama
 • Mobil Pazarlama
 • Bir Online Pazarlama uzmanı olma düşünmek, bunun hangisinin en iyi yol olduğunu merak etmenizi sağlayabilir. Dijital Pazarlama Master Dersleri, çalıştaylar ve koçluk programları vardır. Hangisinin size en uygun karar vermeniz gerekir.

Bu ne amaçla çözülecek?

 • Dijital Pazarlamada temel kavramları öğrenin ve ileri kavramları temizleyin
 • Masters course bu alanda deneyim kazanmanıza yardımcı olacaktır.
 • Bununla birlikte, bu kazanımlardan bağımsız olarak, Dijital Pazarlama Yöneticisi gibi pozisyonlar için sizi hazırlamadığından, dijital pazarlama uzmanlığına gelince gerçek deneyiminize sahip olmanız gerekir.

Sizinle en iyi Dijital Pazarlamacılar arasındaki en önemli fark pazarlama taktiklerinin uygulanmasıdır. Hangi dijital pazarlama stratejisinin uygulanabilir olduğunu biliyoruz, ancak ortalama pazarlamacı, işletme hedeflerine uyup uymadığını görmeden trend takip edecektir.

Snapchat’ı en son çılgınlığından dolayı kaçınız kullanıyorsunuz? Birçoğu! Hedef kitleniz Snapchat’ta olsaydı ya da yapmadıysanız düşündünüz mü? Çok değil…

Temelde, ortalama dijital pazarlamacılar körü körüne pazarlama tekniklerini uyguluyor ve çalışacaklarını umuyorlar. Şansa güvenmeyi bırakmanız gerekiyor.

“O zaman ne yapayım?”

Kendi dijital pazarlama çerçevenizi oluşturmaya başlayın, böylece hangi pazarlama kesmekinin belirli işletme amaçlarınız ve koşullarınız için iyi çalıştığını önceden tahmin edebilirsiniz.

Kendi pazarlama stratejinize sistematik ve bilimsel bir yaklaşım getirin! Ne Kazanırım?

 • Dijital pazarlama uzmanları ülkemiz teknolohisi geliştikçe çok fazla kazanmaya başlamışlardır.Bu kazançlar sizin nerede hangi derecede çalışmaya başlamanızla değişebilir.

Nasıl Başvururum / Başlarım ?

Pratik bir insanı mükemmel kılar (burada, bir Dijital Pazarlamacı demektir) …

Bugün başlayın! İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı, bilgisayar ve test edilecek bir miktar paradır. Kontratlarınızı kendi mini projenize uygulayın. İşte yapabilecekleriniz:

 1. İlgilendiğiniz bir konu seçin ve bu konuda blog yazmaya başlayın . Ne ödeyeceksin? Alan adı ve barındırma için yılda 50 dolar.
 2. SEO hakkında bilgi edinin ve makaleleri akılda tutarak SEO optimizasyonu yazın.
 3. Blogunuza biraz trafik mi çektiğinizi öğrenmek için Google Analytics izleme kodunu yükleyin .
 4. Kullanıcıların Google’da ne aradığını görmek için bir AdWords hesabı oluşturun ve bazı anahtar kelime araştırmaları yapın. Hangi konuda blog yazabileceğinize dair bir fikir edineceksiniz.
 5. İlgili makaleleri yazmayı bırakmayın . Onları yayınlayın ve paylaşmayı unutma!
 6. Senin başlayın Facebook sayfasını sen tüm harika makaleleri paylaşabilirsiniz.
 7. Facebook reklamcılığını deneyin . Promosyonunuzu% 10 gibi düşük bir tutarla kurabilirsiniz.
 8. Sosyal paylaşım düğmeleri blog sitenizde bir zorunluluktur. Aynı WordPress eklentilerini kullanabilirsiniz. (İyi haber: bu eklentiler ücretsiz)
 9. Ayrıca, e-posta pazarlama hizmetleri için gidin . MailChimp, Aweber ve benzeri hizmetler var.
 10. Sen edebilirsiniz e-postaya kaydolma formlarını gömmek Abone toplamak için bloglarda.
 11. Facebook sayfanızı tanıtmak için e-posta pazarlama tekniklerini kullanın veya tersini yapın.
 12. Sen olabilir blogunuza tanıtımı amacıyla kullanamazsınız . Çok düşük TBM teklifleriyle başlayın. Başlamanız için ücretsiz krediler alacaksınız.
 13. Google Adsense önemlidir! Kaydolun ve blogunuzda reklam kodlarını kullanın.
 14. Blogunuzun mobil cihazlara uygun bir blog olduğundan emin olun  ve AdWords’te mobil reklamlar oluşturabilirsiniz.

Yorum Yapın