Ev Yemekleri İle Kazanç Sağlamak

Evde yemek yaparak para kazanmak istiyorum dediğinizi duyar gibiyiz işte bunu bir tık ileriye götürebilmek ek kazanç kapsamına girmektedir. Siz eğer iyi yapmak yaptığınızı ve yöresel yemeklerde başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız o halde yapmaktan en çok zevk aldığınız ve en yetenekli olduğunuz yemeklerin listesini çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Ev yemekleri satarak para kazanmak oldukça tercih edilen ve bayanların ek kazan sağladıkları bir iştir. evde kilo ile mantı yapımı, içli köfte yapımı, patates salatası, pilav, sarma, zeytinyağlı dolma gibi evde yapabileceğiniz uğraş gerektirdiği için herkesin her an yapamayacağı ve özellikle çalışan bayanların bu ev yemeklerini satın aldığı da bir gerçektir. Aslında çalışan bayanlar içinde, ev yemekleri satan kişilerden yemek almak oldukça mantıklı ve kolaydır. bu durumu fırsata çevirmek sizin elinizde.

Evde yemek yap sat ilkesi ile yola çıkarak, sizde en yetenekli olduğunuz yemek çeşitlerini kilo ile satışını yapabilirsiniz. Sadece yemek değil elde açma börek, kısır, Arnavut böreği, talaş böreği, evde zeytinyağlı yemek çeşitleri, kek, kurabiye yapıp satışını yaparak ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse, özellikle yaprak sarmasını kilosu 40 TL’den satan ev hanımları bulunmaktadır. Hem meşakkatli hem uğraş hem de belli bir zaman ayrılması gereken bir yiyecek türü olan yaprak sarma kilo fiyatları bu şekildedir.

Evde yemek yapıp satmak için gerekli belgeler bulunmamakla birlikte öncelikle yakın çevrenizden başlayarak bu işe devam edebilir ve yakın zamanda çevrenizi genişleterek bol satış yapabilirsiniz. Ancak yemek yapıp satabilmeniz için özellikle çok boş zamanınız olması gerekmektedir. Çünkü özellikle günü olan bayanlar kek, kurabiye, sarma, börek gibi ev yemeklerini sizden adetli veya kilo ile isteyeceklerdir. Siz de hepsini ayrı bir özenle yapacağınız için bu iş için yeterli miktarda zamanınız olması gerekir ve belki bütün gününüzü yemek yapmakla geçiriyor olacaksınız. Ancak kazanç elde edeceğiniz için bu iş sizi zorlamayacak ve yormayacaktır. Evde yemek yapıp satma işi ile kendini ispatlamış ve ev yemekleri dükkanı açan ayrıca bir çok ev hanımı bulunmaktadır.

One Response

  1. Canan

Yorum Yapın