Evde Plastik Eldiven Kutulama İşi

Yıl olmuş 2017. Sanayide uygulanan gelişmiş teknoloji günden güne artıyor. Artık el emeği iş mi kalır demeyin. Evet yıl 2017 ama hala insanın el becerilerine muhtaç işler bulmak mümkün. Özellikle paketleme, katlama ve kutulama ve benzeri işler kimileri için ek gelir kaynağı, kimileri için ise bu tarz işler ana gelir kaynağı olarak yapılıyor. Üstelik bu işleri evimizde, oturduğumuz yerden yapabilmek mümkündür. Evde plastik eldiven kutulama işi de tüm Türkiye’de ama özellikle başta İstanbul ve Ankara’da evde yapılacak iş ilanları arasına giriyor.

Diğer ismiyle doktor eldiveni olarak da bilinen plastik eldivenler hayatımızın oldukça fazla alanında kullanılan araçlardır. Gerek tıp sektöründe kullanılan gerek hijyen için kullanılan bu eldivenler son derece yoğun kullanılıyorlar. Böyle olunca da sürekli üretim yapılıyor ve satışa hazır hale gelmesi için paketlenmesi gerekiyor. Ayrıca temizlik maddelerinin yol açtığı tahrişi azaltmaya yaradığı için temizlik sektöründe de üretimi olan bir üründür.

Nasıl Bir İştir?

Öncelikle freelance şeklinde çalışabileceğiniz, istediğiniz yerde ve saatte yapabileceğiniz bir iştir. Ancak daha çok evde yapılan ve bayanlara evde ek iş imkanı sunan ek işlerden biridir. Evde plastik eldiven kutulama işi veren firmalar plastik eldivenleri ve bunların kutularını işi yapanlara teslim eder. Yani evde plastik eldiven kutulama işi yapmak istiyorsanız bu iş için sizin herhangi bir maliyet yapmanıza hiç gerek yok. İşin yapılması için gerekli bütün teçhizatı firma verir ve artık gerisi sizin disiplininize bağlıdır. Bu işi devamlı olarak yapmak istiyorsanız kutuladığınız plastik eldivenleri zamanında teslim etmeniz son derece önemlidir.

Nasıl Başvuru Yaparım?

Evde plastik eldiven kutulama işi  için yapmanız gereken ilk iş,diğer evde paketleme işi türlerinde olduğu gibi size işi sağlayacak firmalarla diyaloga girerek, bu firmaların başvuru formlarını doldurmanızdır. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde size yapabileceğiniz miktarda plastik eldiven ve kutusu gönderilir.

Ne Kadar Kazanırım?

Kazancınız tamamen sizin performansınıza bağlıdır. Ayrıca ücretlendirme eldiven başına değil kutu başına ödenir. El emeği olan bu işte kazancınızın miktarı, elinizin pratikliği ile doğru orantılıdır. Ortalama 1500 TL gibi ücretleri görmeniz mümkündür. Üstelik bu iş için ailenizle, komşularınızla veya arkadaşlarınızla bir ekip kurarak daha fazla kutulama ile kazancınızı katlamanız hiç de zor olmayacaktır. Evde plastik eldiven paketleme işi yaparak kazanç sağlamak, işinizi zamanında teslim etmeye bağlı olarak devamlılık gösterecektir.

Yorum Yapın