İpek Böceği Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

İtalya’da 1 milyon dolarlık ipek karşıtı bir kampanyanın İtalya’nın ipek tüketimini yalnızca 5 yıl boyunca% 1 oranında azaltabileceğini varsayalım. Sonra , dolar başına 2100 solucan veya kuruş başına yaklaşık 21 kurt (4.2 * 10 10 ) * 0.01 * (5 yıl) / (1 milyon dolar) tasarruf sağlayacaktır.

Nasıl Yapılır ?

İpek böcekleri çok eğlenceli bir hobi olabilir. Çocuklar özellikle kelebeklerden ipek böceği dönüşümü izlemeyi severler. Yumurtanın larva haline geldiğini, larvaları tırtıllar, tırtılları kozalarıyla kaplayıp nihayet ipek böceği olarak görmelerini görmek oldukça büyüleyici. Doğru ekipmana sahipseniz, ipek böceği evde beslemek kolaydır. İpek böceği çiftlikleri olarak da bilinen ipek böceği üreme kitleri, böcek yetiştiricilerinden çevrimiçi olarak satın alınabilir. Sürece başlamak için kullanmanız için birkaç pupae’yi içerecektir. Monarchlar özellikle parlak renkleri nedeniyle popülerdirler. Dişiler yumurtalarını süt suları bitkilerinde yatırırlar. Ona yumurta bırakır, çünkü bu onun bebekleri yiyor. İpek böceği yetiştirme kitleri, genellikle, evde ekilebilecek bir süt tohumu bitkisi, süt suları veya süttoz tohumları içerir. İlk birkaç hafta sonra, larva sürekli olarak bitkiler üzerinde avlanır. Bu nedenle, birkaç sağlıklı saksı bitkisinin bulunması önemlidir. Bitkiler tırtılınızın evinde çok büyükse, birkaç kupür kullanılabilir.

Ne Kadar Kazanılır ?

Meraklılarına göre fiyat değişimi göstermektedir.

Nasıl Başvurulur/Kazanırım ?

Boyalı Leydi ipek böceği, süt yemi bitkileri gerektirmez. Bu onları bakım için özellikle kolaylaştırır. Painted Lady ipek böceği yetiştirme kiti, yemek yemeleri için bir büyüme ortamı içerebilir.

İpek böceği  kendi kozalarından çıktıktan sonra, bu noktada serbest bırakılabilir veya tutulurlar. Ancak onları tutarsanız, uçabilmeleri için daha büyük bir kaba ihtiyaçları olacaktır. Yetiştirme işlemi daha sonra baştan başlatılabilir. Ortaya çıktıktan 3-4 saat sonra bir dost arıyor olacak! Birçok yetiştirme kiti, ipek böceği tutmak için özel ağlarla yapılmış uzun boylu, yuvarlak, katlanabilir bir ev içerir.

Doğal olarak, ipek böceği nektarı sever. Onlara taze kesme çiçekler verebilir veya bal ve su kullanarak kendi nektarınızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca taze meyvelerden suyu yudumlamanın tadını çıkarıyorlar. Olgun muzlar bir favori!

Kelebeği evde beslemek, hem eğlenceli hem de eğlenceli bir deneyim olabilir. Böcek yetiştiriciniz, başarınızı garantilemek için gerekli tüm ekipman, malzeme ve bakım talimatlarını sağlayabilir.

 

Yorum Yapın