Adidas Bayiliği Nasıl Alınır?

Spor giyimde ve ayakkabıda öncü markalardan bir tanesi olan Adidas dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerindendir. 1920 yılında kurucusu olan Adolf Dassler bu yola girmek konusunda oldukça kararlı bir tavır sergilemiştir. Ardından abisi Rudolf Dassler ile iş birliği yapmış ve ayakkabı üretmeye başlamıştır. 2005 yılında Reebok’ı da satın alarak kendi bünyesine eklemiştir. 2006 yılı itibari ile NBA ile resmi forma ve aksesuar üretimi için anlaşmalar yapmıştır.

Koşu, futbol, golf, tenis ve lakros gibi alanlarda ürünler üreten Adidas ‘İmkansız Yoktur’ sloganı ile çalışmalarına devam etmektedir. Kaliteli ve kullanışlı ürün yelpazesi ile geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Adidas markası yatırımcılar eşliğinde büyümeye devam ediyor. Adidas bayiliği almak için belirli şartlar vardır. Bunlardan bir tanesi mağaza açılacak yerin ayrıntılı bir şekilde raporlanmasıdır. Eğer yakınlarda başka bir Adidas mağazası bulunuyorsa, yer seçimi hakkında tekrar karar vermeniz gerekebilir.

Mağaza seçimi bir marka için çok önemlidir. İnsan kalabalığının çok olduğu bölgeler daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca tüm alış- veriş merkezlerinde de mutlaka bir mağaza bulunmaktadır. Eğer yeni açılacak bir alış- veriş merkezi varsa ve orada Adidas bayiliği açmak istiyorsanız yerinde bir karar vermiş olursunuz. Çünkü alış- veriş merkezlerinde gün boyunca yoğun insan trafiği yaşandığı için satışlar her zaman yüksek olacaktır.

Adidas bayiliği için öncelikle resmi bir başvuru yapmanız gerekir. Başvurularınız kabul olursa ve mağaza seçiminiz onaylanırsa yüz yüze görüşmeler yapılacaktır. Bu görüşmeler esnasında tüm çalışma şartları ve yapılması gerekenler firma yetkilileri tarafından size aktarılacaktır. Eğer iki taraf da olumlu karar verdiyse haklarının korunması amacı ile sözleşme yapılır. Sözleşme süresi firmadan firmaya göre değişiklik gösterse de genelde 5 ya da 10 yıl arasında olmaktadır.

Sözleşme bittikten sonra bayiliğe devam etmek isterseniz, firma sizden memnun kaldıysa sözleşme yenilemesi yapılmaktadır. Bunun için ek bir ücret talep edilmez. Adidas bayilik verirken mağaza içinde zaman zaman değişim yapma hakkına da sahiptir. Eğer memnun olmadığı ve değiştirmek istediği bir şey olursa yetkililerin söylediğini aynen uygulamanız gerekir. Yoksa bayilik elinizden alınabilir.

Adidas bayiliği aldığınız zaman kârınız satış yaptığınız ürüne göre değişir. Ürün fiyatlar 100- 600 lira arasında farklılık göstereceği için ne kadar fazla ve pahalı ürün satarsanız geliriniz o kadar yüksek olacaktır. Aynı zamanda mağaza açılışı için bir miktar sermaye sahibi olmanız gerekir. Mağaza içi dekorasyon için toplamda minimum 30.000 maksimum 40.000 TL ihtiyacınız olacaktır. Eğer bu sermayeye sahipseniz, Adidas bayiliği alarak kısa sürede güzel paralar kazanmak isterseniz resmi sitesinden iletişim formunu doldurarak yetkililere ulaşabilirsiniz. Mesajınıza çok zaman geçmeden geri dönüş yapılacaktır. Şartları yerine getirdiğinizde ise kendi iş yerinizin sahibi olacaksınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here