Adıyaman Çiğ Köfte Bayiliği ve Şartları

Çevremizde artık neredeyse her yerde çiğ köfteci dükkanları görmeye başladık ve birbirinden farklı markalar iyi bir yatırım yapmak isteyen girişimcilere kendi tatlarını sunarak bu kapsamda bulundukları çevreye yönelik satış yapmalarını sağlıyor. Bu markalardan biri de çiğ köfte alanında oldukça meşhur olan ve Adıyaman yöresine ait lezzetlerle karşımıza çıkan Adıyamanlı Çiğ Köfte olmakta. Adıyamanlı iki usta tarafından birbirinden farklı olarak işleyen Adıyaman Çiğ Köfte işletmeciliği, Ömer AYBAK ve Erkan Usta tarafından sağlanmaktadır. Her iki firmanın bayilikleri hakkında sizlere bu konumuzda maliyet oranları, şartları ve diğer etkenleri analiz ederek bilgilendirilmenizi sağlıyoruz. Sizlerde bu kapsamda Çiğ Köfteci dükkanı açmak istiyorsanız tüm kriterleri göz önünde bulundurarak doğru seçiminizi yapabilirsiniz.

Adıyaman Çiğ Köfte Bayiliği ve Başvuru Şartları

Ülkemizin her bölgesinde çiğ köfteye olan hayranlık üzerine birçok marka gıda alanında yer alan bu lezzeti kendi yöresel tariflerini de ekleyerek insanlara sunmaya çalışmaktadır. Birçok firma bu kapsamda faaliyetlerini arttırıp büyüterek Türkiye’de yer alan tüm illere bayilikler verip kısa sürede büyüme evresine geçmektedir. Bu büyüme sayesinde kendi markalarının gelişmesini ve aynı zamanda bu marka adı altında yer alan yeni ürünlerini de sergilemeyi hedeflemektedirler. Bayilik için öncelikli olarak hiçbir çiğ köfte bayiliği veren firma sizden ön ödeme talebinde bulunmuyor. Yani bayi olmak için ücret ödemenize gerek yok, günümüzde çiğ köfte alanında lider markalar arasında ilk sıralarda yer alan Tatlıses Çiğ Köfte Bayiliği için bile para alınmamaktadır. Fakat mekan için bir takım giderleriniz olacak, bunlar firmanın cebine gidecek olarak görünmemelidir. Adıyaman çiğ köfte bayiliği şartları arasında ilk olarak dükkan konusunda bir takım istekler bulunmaktadır. Firma bu istekleri içerisinde dükkanın işlek bir ana cadde, okula yakınlık veya AVM içerisinde olmasını istemektedir. Bunun dışında bir takım maliyetler de yer alıyor.

Adıyaman Çiğ Köfte Bayiliği Maliyeti

Bayilik veya franchising olarak alacağınız hizmetler için firmalar marka bedeli talep etmiyor, fakat hangi marka ile çalışırsanız çalışın sizden demir baş olarak bir takım gerek duyulan hususlar üzerine harcama yapmanızı istemektedirler. Bu masraflar dükkanın iç ve dış dekorasyonu olmak üzere diğer demirbaş malzemeleri kapsamaktadır. İşyerini konumlandırdığınız ile veya ilçede yer alan mobilya/dekor firmalar ile anlaşma yaparak markanıza ait bir dekorasyon çalışması yapmalısınız. Bunun dışında net bir bilgi vermek gerekirse; maliyet dağılımları aşağıdaki gibidir.

  • Mekan içerisine 10 adet masa ve buna ek olarak 40 adet sandalye almanız gerekiyor. Ortalama maliyeti 5 bin TL + KDV tutmaktadır.
  • 10 metrekarelik bir dükkanın dış tabelası ortalama 3000 TL civarında bir maliyet gerektiriyor.
  • Çiğ köfte ve diğer malzemelerin muhafaza edilebilmesi için dolaba 2500 TL harcama yapmanız gerekiyor.
  • Satışını yapacağınız ürünlerin tartılabilmesi için 160 TL gibi bir rakamı elektronik hassas tartıya ayırmanız gerekiyor.
  • Difriz, yan bilinen adıyla derin dondurucularda ürünlerinizi uzun süre saklamanız gerekiyor, bunun için de 1000 TL gibi bir masraf yapmanız gerekiyor.
  • Yazar kasa için ortalama 1250 TL harcama yapmanız gerekiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here