Adsense İle Para Kazanmak İçin İçeriye Buyurun

İnternet’ten para kazanan kullanıcıların çoğu, gelirlerini Adsense üzerinden elde etmektedir. Adsense, Google ve İnternet dünyasının en gelişmiş reklam ağıdır. Mantık şu şekilde işlemektedir; Firmalar, Google Adwordse reklam verir ve Google sizlerin web site, blog ve youtube kanallarınız vasıtası ile reklamları yayınlar.

Adsense sistemi oldukça avantajlı ve sürekli geliştirilmektedir. Bu sayede yayıncılar oldukça fazla gelir elde edebilmektedir. Google, sitenizin içeriği ile alakalı verileri toplar ve sitenizin kategorisi ile alakalı reklamları yayınlamaya başlar.

Tavsiye pazarlama mantığı ile ziyaretçilerin ilgilendikleri reklamları sunar. Tavsiye pazarlama sistemi kısacası şu şekilde işler; Örnek olarak diyelim ki, İnternet kullanıcısı sizin sitenizi ziyaret etmeden önce, otomotiv sektörü ile ilgili googleda araştırmalar yapmış. Google’da çerezlerden bu durumu tespit edip blogunuza gelen ziyaretçiye otomotiv sektörü ile alakalı reklamlar gösterir. Bu sayede ziyaretçinin reklama tıklama oranı artmakla birlikte, reklam veren firmanın talep ettiği müşteriye ulaşması sağlanır.

Google, Adsense reklam gelirlerinin çoğunu yayıncılarına vermektedir. Örnek olarak, diyelim ki reklam veren tık başına 100 lira ödüyorsa, Google size 68 lirasını verir ve 32 lirasını kendisine alır. Çark bu şekilde dönmektedir. Yüzdelik olarak baz alırsak % 68 sizin % 32 Googlenin payıdır. Adsense kazancınız minimum 200 liraya ulaştığında ve takvimler ayın 22’sini gösterdiğinde banka hesabınıza kazancınız yatırılır.

Adsense İle Nasıl Para Kazanırım?

Öncelikle sizin için en uygun içerik üretebileceğiniz web site, blog veya youtube kanalı açmanız gerekir. Başladığınız platformda özgün ve kaliteli içerikler üretmeniz esastır. Özgün içerikleriniz sizi üst sıralara taşıyacaktır. Bu sayede Google Adsense politikalarını karşılayacak ve Adsense üyeliği alabilmeniz için uygunluk kazanacaksınız.

Platformunuzu içerik bakımından zenginleştirdiğiniz zaman, Adsense başvuru zamanınız gelmiş demektir. Google arama butonuna, Adsense başvuru yazarak gerekli kısıma yönlenebilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra Google Adsense, sitenizi yada kanalınızı inceleme sürecine sokacaktır. Onay süreciniz başarılı bir şekilde sonuçlarsa, Adsense tarafından mail alacaksınız ve size verecekleri reklam kodunu sitenize yerleştirmeniz istenecek. Reklam kodunu yerleştirdikten sonra 2. onay sürecine alınacaksınız. Adsense’den bu süreçte de başarılı sonuç alırsanız eğer reklamlar sitenizde yayınlanmaya başlanacaktır. Şayet olumsuz sonuçlarsa, Adsense uygunluk politikasını incelemenizi tavsiye ederiz.

Trafiğinizi Arttırın

Web sitenizin trafiğini arttırmalısınız ki Adsense kazancınızı doğru orantılı olarak etkilesin. Unutmayın ki sitenizi ne kadar çok ziyaret eden kullanıcı varsa geliriniz o kadar fazla olacaktır. Günlük olarak düzenli içerik girmeye özen gösterin. Sitenizi güncel tutmanız sizi kısa sürede zirveye taşıyacaktır. Trafiğinizi arttırmak için Seo’ya ihtiyaç duyacaksınız. Seo, aramalarda üst sıralara çıkmanız açısından olmazsa olmazlardandır. Sosyal medya hesapları açarak trafiğinizi arttırmanız da mümkündür. Seo ile ilgili araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayiliksepeti Ne Diyor?

Sevgili okurlar, öncelikle bu iş için kolları sıvamadan önce kapsamlı bir şekilde araştırma yapmanız gerekir. İçerik üreteceğiniz kategoriyi iyi seçmeniz gerekmektedir. Haz alarak içerik üreteceğiniz kategori seçimi, sizleri sıkmaz ve zorlamaz. Bu sayede içerik üretirken zevk alır ve motivasyonunuz sürekli yüksek olur. Bu işte motivasyon çok önemlidir.

Başlamadan önce ulaşmak istediğiniz yeri iyi saptayın. Çünkü hedefsiz bir girişim şüphesiz hüsrana uğrayacaktır. Emekleriniz ve zamanınız boşa gitmesin.

Adsense kurallarını kesinlikle ihlal etmeyin. Şayet sistemleri oldukça zekice işlemektedir. Her türlü yapılacak hileyi ve düzenbazlığı tespit edip sizi anında bu sistemden men edecekleri donanımları mevcuttur. Örnek verecek olursak; Sahte tıklamalar dan kaçının. Ziyaretçileri istemeyerek tıklattıracak reklam yerleşimleri tavsiye edilmemektedir. Adsense bu durumun kısa sürede farkına varıp sizi anında cezanlandıracaktır. Sitenizin otoritesine zarar verecek hamlelerden kaçının. Zira bu hamle emeklerinizi ziyan edecektir. Her hususu kuralına uygun seyrederseniz, başarı kaçınılmaz olacaktır.

Daha fazlası için internetten para kazanma kategorimiz inceleyebilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here