Alış-Veriş Merkezlerinde Stand Açarak Para Kazanma

İş olanaklarının gün geçtikçe daha fazla olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Para kazanmak artık herkes için basit bir hal almaya başladı. Sadece işe nereden başlamak gerektiğini ve sonrasında aşamaların hangi düzende ilerleyeceğini bilmek gerekir. Biz de sizlere yeni bir iş fikrini anlatmak için bu yazıyı oluşturduk. Herkesin gördüğü ama yapmak için cesaret edemediği bir iş. Alış-veriş merkezlerinde stand açarak para kazanmaktan bahsediyoruz. Küçük detayları öğrendikten sonra siz de bu işi yapabilirsiniz.

Alış-veriş merkezleri her zaman gözde mekanlardan olmuştur. Bir alış-veriş merkezine günde binlerce insan girip çıkar. Bu da oradaki iş olanaklarının daha fazla olduğunu ve kazancın her daim yüksek olacağının habercisidir. Öyleyse bir stand açmak için nelere ihtiyacınız olduğunu öğrenmeniz gerekir. Öncelikle ne üzerine açacağınıza karar vermeniz lazım. Sonrasında her şey çorap söküğü gibi gelecek. Etrafınızdaki alış-veriş merkezlerini gezmek ile işe başlayın.

Araştırmalarınızı standların sıklığına göre sıralandırın. Örneğin takıların satıldığı bir stand çok fazla var ve tatlı standı yok. Bu durumda hemen olmayana yönelmeniz gerekiyor. Bir mekanda hangi ürün satılmıyorsa ilk fikrinizin o olması gerekiyor. Çünkü rakipleriniz olmayacak ve bu sayede daha fazla kazanç elde edeceksiniz.

Alış-Veriş Merkezlerinde Stand Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Alış-veriş merkezlerinde stand açmak herkesin yapabileceği bir iş. Öncelikle ne açacağınıza karar verdiyseniz diğer adımlara geçebiliriz. Bu işe girmek için biraz sermayeniz olmasında fayda vardır. Çünkü dışarıdaki dükkanlara oranla alış-veriş merkezindeki stand ve dükkanlar daha fazla kira isteyecektir. Aynı zamanda ortak giderler için de bir miktar ödemeniz olacaktır. Tüm bunların hesabını yapmalısınız.

Açacağınız standta satacağınız ürünlerin bir listesini çıkarmak gerekir. Yiyecek-içecek üzerine bir yer açacaksanız bu işi daha önce yapmış birilerinden tavsiye alırsanız daha iyi satış yaparsınız. Eğer kozmetik ürünleri vb. bir yer açacaksanız da son zamanların trend ürünlerini takip etmeniz gerekir. Bu işe girmeden önce sıkı bir araştırma yapmanız, araştırmacı ruhunuzu ortaya çıkarmanız işiniz açısından iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Eğer direktifleri uygular ve uygun şartları yakarlarsanız bu işten tahmin ettiğinizden daha fazla para kazanırsınız. İlk başta küçük alış-veriş merkezlerinde stand açarak başlarsınız. İşleriniz büyüdüğünde şubeler halinde devam edersiniz.

Alış-Veriş Merkezlerinde Stand Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örneğin bir stand türünden aynı alış-veriş merkezinde birden fazla var. Bu gibi durumlarda farklı olmak adına diğerlerinin yapmadığı bir şey yapmanız gerekir. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmıştır. Eğer işleri düzene sokamadığınızı düşünürseniz panik yapmayın.

Bir işin rayına oturması en az iki ay alacaktır. Alış-veriş merkezlerindeki standlar için bu süre daha da kısaltılabilir. Siz de böyle bir işe girmek isterseniz hemen çevreden bilgiler almaya başlayın. En çok iş yapan alış-veriş merkezini öğrendikten sonra işe koyulun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here