arama

Altın Alıp Satarak Ek Gelir Sağlayın

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Altın çoğunlukla düğünlerde verilen bir hediye olarak tercih edilen, yatırım yapabilecek kişiler içinse güvenli bir yatırım aracı olarak görülen bir üründür. Yatırım ve kültürel tercihler haricinde altın alımı satımı yapılarak ek gelir sahibi olmak mümkün. Teknolojinin hayatımızda gittikçe daha fazla kullanılması sayesinde altın alım satımı boş zamanlarda yapılacak ek işler arasına girmiştir.

Nasıl Yapılır?

Altın alım satımı çok değişik şekillerde yapılabilme özelliğine sahiptir. En çok kullanılan yöntem altın satılan herhangi bir yerden altın satın almaktır. Bu seçenek altın çeşitlerinden gram altın, çeyrek altın, yarım altın ve tam cumhuriyet altını için kullanılmaktadır. Ons gibi daha büyük düzeylerdeki altın alımları için internet siteleri ve borsa kullanılmaktadır. Bunun dışında altından yapılan bazı ürünlerin de alım satımı yapılabilmektedir.

Ek gelir sağlamak için yapılacak işlem, altın alım işlemi gerçekleştirildikten sonra altının yükselmesini beklemek ve yeterince yükseldiği düşünüldüğü anda satarak para kazanmaktır. Bu işlem büyük bir emek ve çaba istemediği için ek kazanç fikirleri arasında en rahat kazanç yöntemlerinden birisidir.

Ne Kadar Kazanılır?

Belirli bir kazancı olmayan bu işte elinizde bulunan altın veya değeri önem kazanıyor. Cumhuriyet altını veya gram altın tercihinde bulunan kişiler fiyatları takip ederek ve aldıkları fiyattan sattıkları fiyatı çıkartarak altın başına ettikleri karı bulabilirler.

Elinde 140 liradan aldığı gram altın bulunan bir kişi 150 liraya satış gerçekleştirdiğinde gram altın başına 10 lira kar edecektir. Burada da görüldüğü  gibi altın alımına harcanan miktarın artması altından edilecek kârı da arttıracaktır. Uluslararası piyasalarda işlem gören ons ise siyasi gelişmelerden daha çok etkilenir. Gün içerisinde onlarca dolar değişim gösterebilir. Fakat fiyatı diğer altınlara göre çok daha pahalıdır.

Nasıl Başvururum?

Elinde parası olan her kişi bir kuyumcuya giderek altın alıp beklemeye başlayabilir. Kuyumcular ve altın satan yerler yerine daha fazla gelir elde etmek isteyen ve elinde parası olan kişiler internet üzerinde bulunan borsa sitelerini ve piyasaları kullanabilir ve internetten ek gelir elde edebilir. Herkesin yapabileceği bu iş için herhangi bir başvuru gerekmiyor.

Evde Ek İş İlanları