Amazon Üzerinden Nasıl Satış Yapılır?

Bir ürünü alıp onu daha pahalıya satmak sizinde bildiğiniz gibi en güzel para kazanma yöntemlerinden biridir. Bu ticareti yaparken çok para kazana bilir veya kazandığınız paraları kaybedebilirsiniz. Satılacak bir çok ürün ve hizmet vardır. Bu ürünleri birkaç platform üzerinden tanıta bilir ve satışını yapabilirsiniz. Ürünlerin satılacağı platformlardan biriside Amazondur. Amazon çok uzun yıllardır bu sektörde varlığı ispatlamış ve yer edinmiş iyi bir e ticaret sitesidir. Satacak bir ürününüzün olması şartıyla herkes amazonda birşeyler satabilir. Bu yazımızda sizlere nasıl amazon üzerinden satış yapacağınızı anlatacağız.

Amazonda Ürün Satışı Yapmak

Amazon sitesine giderek öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak amazon web sayfasına erişebilirsiniz. Girmiş olduğunuz web sayfasına üye olup profil bilgilerimizi tamamladıktan sonra neredeyse her şey tamamlanmış olacak. Yalnız satcağınız ürünlerin hazır bulunması hariç. Üyelik açılışını gerçekleştirdikten sonra satmak istediğiniz ürünlerin güzel bir fotograf makinesi ve ışık yardımıyla fotograflarını çekiniz. Amazon üyeliğinize giriş yaparak fotograflarını çektiğiniz ürünleri amazon sitesine ekleyiniz. Artık yapmanız gereken tek şey beklemek. Peki bu kadar kolay bir yöntem ile para kazanılıyorsa neden  herkes yapmıyor diye bir soru gelebilir aklınıza. Bunun sebebi çok nettir herkes ticaretle uğraşacak kadar cesur ve vakit sahibi değildir. Bir ürünü alıp satarken bir çok olumsuz durumla karşılaşa bilirsiniz.

Amazonda Ürün Satışı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak bir ürün satışı yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar ürün kalitesidir. Sunduğunuz ürün ile gönderdiğiniz ürün arasında uçurumlar olursa bu sizin için çok kötü bir etki yaratır ve iade almaya başlarsınız. Amazon bu konularda çok hassas bir platformdur ve her satıcıyla tek tek ilgilenir. Bundan dolayı ürün kalitesi en önem vermeniz gereken noktalardan biri olsun. Bunun haricinde amazon uluslar arası bir platform olduğundan dolayı, ürünleri kargolarken daha dikkatli olmalısınız. Ürünleri iyi kolilemeli iyi korumalısınız ki gidene kadar bir sorun yaşanmasın. Amazon hesabınızda kaliteli hizmet verebilmek için günün belli saatlerinde aktif olmanız gerekmektedir. Size yöneltilen sorulara ve ürün hakkında bilgi almak isteyen insanlara sabırla cevap vermelisiniz. Ticarette sabır çok önemlidir. Sabırlı satış yapan insanlar her zaman iyi bir kar elde edebilirler. Fakat aceleci davranırsanız bu sizin az kazanmanıza veya kazanmamanıza sebep olur. Amazon uluslar arası bir platform olduğu için ingilizce bilmeniz sizi ön plana çıkartacaktır. Genel olarak amazon kullanan kişiler ingilizce bilir ve ingilizce dilini kullanırlar. Bunun en büyük sebebi genel platformlarda ve dünya göz önüne alındığında ingilizce konuşan insan sayısı çok fazladır. Bir şekilde ingilizce öğrenmiş birçok insan vardır. Evrensel bir dil olarak kabul edilen ingilizce hayatımızın bu alanında da kilit rolü üstlenmiştir, yapacağınız basit ingilizce çalışmaları ile mesleki ingilizce öğrenirseniz yani sadece işinizle alakalı olan kısmı, bu size yeterli olabilecektir. Tam anlamıyla yeterliliği karşılamasada, ticaret yapmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here