Anadolu Holding McDonald’s’ı Satmaya Hazır

AG Anadolu Grubu Holding, bağlı ortaklığı Anadolu Restoran İşletmeleri (McDonald’s)ile ilgili “stratejik alternatiflerin” araştırılması için bir yatırım bankası veya aracı kurumun yetkilendirilmesine karar verdi.

AG Anadolu Grubu Holding bağlı ortaklığı Anadolu Restoran İşletmeleri (McDonald’s) ile ilgili stratejik alternatiflerin araştırılmasına yönelik yetkilendirmeye karar verdi. AG Anadolu Grubu Holding’den dün akşam KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz portföyündeki varlıkların en verimli şekilde değerlendirilmesine yönelik stratejisi çerçevesinde, bağlı ortaklıklarımızdan Anadolu Restoran İşletmeleri (McDonald’s) ile ilgili olarak stratejik alternatifleri araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde üçüncü kişiler ile görüşmeler yapmak üzere bir yatırım bankası veya aracı kurumun yetkilendirilmesine karar verilmiştir” denildi.

McDonald’s’ın Türkiye’deki ilk restoranı 1986’da İstanbul Taksim’de açıldı

2005’TE LİSANSÖRLÜĞÜNÜ ALMIŞTI

Anadolu Grubu’nun 2005 yılında Türkiye lisansörlüğünü aldığı McDonald’s’ın ilk restoranı İstanbul Taksim’de açılmıştı. 2017 Brand Z Raporu’na göre dünyanın en değerli sekizinci markası olan ve son yıllarda son yıllarda neredeyse tüm alışveriş merkezlerinde yer alan McDonald’s, Türkiye’de 40 şehirde 260’a yakın fazla restoranı ve yaklaşık 6 bin çalışanı bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here