Angus Yetiştiriciliği İle Para Kazanmak!

Tarım ve hayvancılık bakımından gelişmiş bir konumda olan ülkemizde; üretim, yetiştirme ve  ithalat yaparak büyük paralar kazanmak mümkündür.  Hayvancılık sektöründe, özellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetişticiliği yaparak geçimini sürdüren pek çok insan vardır.

Angus yetiştiriciliğine nasıl başlayabilirim?

Bu işe başlamak için satışların çok kolay olacağı kurban ayına birkaç ayın kalmasını beklemeniz ve hayvanları kontrolünüz altında şehir yaşantısından uzak bir yerde besleyebilecek ortamı yaratmanız gerekmektedir. Daha sonrasında satacağınız malları araştırıp sağlıklı ve uygun fiyata doğu kesimlerinde bakıcılığını yapan ailelerden satın alabilir ve 2-3 ay sonra bunları satıp büyük karlar elde edebilirsiniz. Fiyatta yapacağınız indirim ve pazarlıklarla satışınız hiç zor olmayacaktır.

Kurban bayramını artık daha çok seveceksiniz!

Ülkemize baktığımızda Kurban Bayramı’na 2-3 ay kala toplu mal alıp birkaç ay besleyip üzerilerine ciddi kar payları koyarak satabilirsiniz. Ayrıca malları yurt dışından almanıza da gerek yok! Ülkenin Doğu tarafı ile batı tarafı arasında ciddi fiyat farklılıkları vardır. Aynı kapasitede olan bir angusu Doğu’da 6-7 bin TL’ye alıp batıdaki büyük şehirlerimizde 11-12 bin gibi fiyatlara satışa sunabilirsiniz. Aradaki birkaç aylık maliyetinizi fazlasıyla çıkartacağınızdan şüpheniz olmasın!

Angus yetiştiriciliğinden ne kadar kazanabilirim?

Bu aldığınız malların kalitesine, sağlığına, cinsiyetine, büyüklüğüne, ağırlığına ve yaşına göre değişebilecek bir durumdur. Aslında bunlar haricinde birçok etkene de bağlıdır. Fakat yapılan araştırmalara göre hem helal olan bu yoldan yılın birkaç ayında çalışarak yüksek gelirler kazanabilirsiniz. Mal başına 2.000-3.000 TL civarı gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here