Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten en kolay para kazanma yöntemlerinden biri de anket doldurarak kazanç elde etmektir. Ülkemizde birçok insanın tercih ettiği bu yöntem özellikle Avrupa’da halkın çoğunluğunun ek gelir kaynağı olarak yaptığı bir iştir.

Peki insanlar niçin anket yaparlar? Neden bir kaç soru karşılığı size para ödüyorlar?

Tüm sektörlerde iş gelişimi açısından müşteri memnuniyetinin tespit edilmesi gerekir. Bunun için de saha çalışması yapılır. Her üniversite ve lise öğrencisinin hayatının bir bölümünde yaptığı veya yapmayı düşündüğü “anketörlük” çalışmasının amacı da saha araştırmasıdır. Bir çok mağazada duvarlara asılı şikayet / öneri formları bulunur. Bu uygulama daha çok fastfood dükkânlarında ve giyim / tekstil mağazalarında mevcuttur. Her markanın, şirketin yeni hizmet ya da üretim yapan her kurumun teklif – şikayet – destek hatları vardır. İnsanlar bu hatları arayarak ürün veya hizmet ile ilgili nelerin hoşuna gitmediğini neleri beğendiklerini, hangi koşullarda daha çok memnun olacaklarını belirtebilirler. Ancak bunu herkes yapmaz. En azından her kesimden insan yapmaz. Anketörlerinde ulaşabileceği kitle bellidir, kaldı ki bu şekilde saha araştırması yapmak oldukça pahalıya malolur.

Elbette ki anketler sadece üretim / tüketim üzerine yapılmamaktadır. Sağlık konusundaki araştırmalarda Ar-Ge çalışmalarında, sosyolojik veya psikolojik çalışmalar için gerekli olan araştırmalarda da anket yapılmaktadır. Hatta seçim sonuçlarını tespit etmek, yaşayan en güzel kadını seçmek vs. aklınıza gelebilecek her konuda anketler planlanabilmektedir.

Günümüzün teknolojik şartları her şeyi kolaylaştırdığı gibi saha araştırmalarını da kolaylaştırmıştır. İnternet sayesinde anket yaptırmak isteyen kişi veya kuruluşlar kolayca milyonlarca insana ulaşabilmektedir üstelik bunu çok çok ucuza mal edebilmektedir. Birçok araştırma kuruluşunun internet sitesine üye olarak siz de farklı ücretler karşılığı anketlere katılabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

Araştırma işini üstlenen birçok yapı, farklı sektörlerden anket yaptırmak isteyenler ile anlaşarak üyelerine bu imkanı sunmakta ve elde ettiği gelire reklam kazançlarını da ekleyerek kazançlarının bir kısmını üyeleriyle paylaşmaktadır. Bu sistemde anket dolduranların kazancı çok fazla olmasa da anket / katılım oranına göre farklılıklar meydana gelebilmektedir.

Özellikle bazı şirket ve kurumların kendi web sayfalarında anket bölümleri de mevcuttur. Bu şekilde kendi anketlerini ulaşabildikleri kadar insana ulaşarak yaymakta ve ankete katılanlara promosyon ürünleri veya indirim kuponları göndermektedirler.

Bazı anket kitlerini satın alarak da ek gelir elde etmeniz mümkündür. Anket kitleri size dünya çapında ücreti en yüksek anketleri doldurmanızı sağlayarak daha fazla kazanç elde etme imkanı sunar. Ancak bunun için küçük bir miktar da olsa kit parasını gözden çıkarmanız gerekiyor.

Anket doldurmak için her zaman sürekli site site dolaşmanız de gerekmez. Hali hazırda çoğu site yeni bir anket geldiğinde size sms veya e posta göndererek, haberdar olmanızı sağlar. Anket firmaları hakkında yapılan yorumları da araştırarak ödeme konusunda güvenilir olup olmadıklarını teyit etmenizde fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here