arama

Antika Yenileyerek Para Kazanmak

Antika Yenileyerek Para Kazanma Detaylı Anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Yenilenen yaşamlarımızda sürekli geçmişe özlem duyarız. Geçmişe duyduğumuz bu özlem geçmişimizi daha değerli bir hale getirir. Eski şarkılar, eski yaşanmışlıklar, eski dostlar, eski bayramlar, eski eşyalar… Eski olanlar özlenir ve bu onları değerli yapar. Örneğin; cebimizde ki son model telefondansa ananelerimizin, dedelerimizin evinde hala bir köşede duran veya bir antikacıda gördüğünüz çevirmeli telefon daha çok ilgimizi çeker.

Eski ve yıpranmış her eşya manevi bir değere sahip olabilir fakat hepsi maddi bir değere sahip değildir. Her eski eşya antika değeri taşımaz. Eşyaların antika olması onlara maddi özellik katar. Antika eski demek değildir. Bir şeyin antika değere sahip olması için hem eski olması hem az bulunabilir olması hem de değerli olması gerekir. Örneğin eski her saat antika değeri taşımazken, İsmet İnönü’nün saati antika bir değer taşır.

İnsanların bu geçmişe verdiği değer günümüzde antikacıları ortaya çıkarır. Antikacılar antika bir eşya bulup onun dokusuna zarar vermeden yenileyerek o eşyayı satar ve bundan hatırı sayılır meblağlar kazanır. Antikacıların işi antika yenileyerek para kazanmaktır.

Antika Yenileyerek Nasıl Para Kazanılır?

Bu iş o kadar da zor değildir. Evinize kurduğunuz küçük çaplı bir atölye ile sizde antika eşyaları yenileyebilirsiniz. Kırık bir antika eşyadansa onu onararak satmak size daha büyük bir kazanç sağlar. Antika yenilemek için satılan özel fırçalar ve malzemeler kullanarak sizde bu işten para kazanabilirsiniz.

Burada en önemli nokta antika bir eşyayı bulmaktır. Bunun için de internetin gücünü kullanabilirsiniz. İnternetten vereceğiniz ilanlar veya eski eşyaların satıldığı platformları kullanarak bu eşyaları bulabilir gerekli yenileme ve bakım çalışmalarını yaparak onu aldığınız fiyatın birkaç katına satabilirsiniz. Antika nasıl yenilenir konusunda birkaç küçük araştırma yaparak bu konuda gerekli bilgiye sahip olabilir ve en azından hobi olarak veya ek bir iş olarak bu işe başlayabilirsiniz.

Antika Yenilerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işte hangi eşya antikadır hangisi değildir önce onun ayrımına dikkat etmelisiniz. Antika yenilerken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında bu gelir. Eğer antika değere sahip olmayan eski bir eşyayı alıp, yenilenmesine hem para hem de zaman harcarsanız bu size ekstra kayıplar getirebilir. Antika olmayan eşyaları da değerliymiş gibi satmak size güven kaybettirir. Bu işte az sayıda güvenilir insan olması ve en çok onların kazanması size ders olmalı.

Bir diğer konu da eşyalara zarar vermeden yenilemektir. Eğer eşyaya kalıcı kimyasal bir zarar verirseniz onun artık bir değeri yoktur. Evinizdeki eski bir çaydanlıktan bir farkı kalmaz. Eşyanın yapısını ve rengini kesinlikle bozmamanız gerekmektedir. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Gerekli bilgi ve birikime sahip olmadan önce bu işe başlamamanızı tavsiye ederiz.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.