Araç Kiralama Bayiliği Açmak

Arabanın günümüzde toplumda çok önemli bir yeri vardır. İnsanlar için arabalar temel ihtiyaç kaynağı haline gelmiş ve arabanın getirdiği rahatlıklara çok alışılmış. Arabanın insanlar üzerinde yoğun bir üşengeçlik yarattığı bilinmektedir. Hayatımıza getirdiği pratiklik ve kolaylıklar sayesinde işlerimizi çok kolay bir şekilde halledebiliriz. Bu yazımızda sizlere araç kiralama bayiliği diğer bir adıyla Rent a car şirketi açmanın detaylarını anlatacağız.

Araç Kiralama Bayiliği Nasıl Açılır? (Rent A Car)

Araç kiralamanın bir çok sebebi vardır. İş gezileri, özel günler, acil zamanlar, şehir değişikliği gibi bir çok önemli ihtiyaçta araç kiralana bilmektedir. Araç kiralamanın günümüzde çok yaygınlaşmasıyla birlikte araç kiralama şartları kolaylaştırılmıştır. Kolaylaştırılmanın ötesinde araç kiralama işleri yaygınlanmış hemen hemen her yer yayılmıştır. Küçük yerlerde bile tercih edinmeye başlanmıştır. Araç kiralama bayiliklerinin sayısının bu kadar artmasının sebebi, artan pazar hacmidir. Bu kadar büyüyen bu Pazar hacminden herkes kolay bir şekilde yerini alabilir. Araç kiralama bayiliği size ait bir veya birden fazla araçla açılabilir. Size ait olan bu araçları şirketinize kaydettirerek maliyeye başvurup açabilirsiniz. Ufak bir ofis her zaman işinizi görecektir. Araç kiralamada bir veya birden fazla araç sahibi olmak düşüncesi size zor  gelebilir. Çünkü bugun Türkiye şartlarında bir araba almak zorken siz araç kiralama bayiliği açmak için birden fazla arabayı nasıl alacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bunun için uygulanacak yollar ya kredi çekmektir yada daha ucuz fiyata tanıdıklardan araba kiralayıp daha yüksek fiyata kiralamaktır. 2. Yöntem pek kullanışlı durmasada arabalarını araç kiralama bayilerine kiralatan çok insan vardır. Aslında maliyeti düşürmek için iyi bir yöntemdir.

Araç Kiralama Bayiliği Açarken Nelere Dikkt Etmeliyim?

Araç kiralama bayiliği baştada söylediğimiz gibi maliyetli bir iştir. Araçların pahalı oluşundan dolayı tüm riskleri göze almalısınız. Araç kiralamak sadece resmi prosedürler ile gerçekleştirilir. Bundan dolayı hukukun size gerektirdiği tüm her şeyi sorgulamadan yapmalısınız. Kanunlar her zaman sizleri düşündüğü için oluşturulmuştur. Buna örnek verecek olursak, kiralanan araçların araç kiralama bayiliği yani rent a car  kaskosu diye adlandırıldığımız şekilde kaskolandırılmalıdır. Arabalarda yaşanacak her türlü kaza durumlarına karşın arabayı güvenceye almak sizin için çok önemli olmalıdır. Çok uygun fiyata herkese araç kiralamaktan kaçınmalısınız. Çünkü kiraladığınız bir kişi iyi niyetli olmaya bilir ve bunun sonucunda arabanızı kaçırabilir. Bunların önüne geçebilmek için genelde kiralanan araçlar için kişinin kimlik bilgileri ile beraber bellirli bir miktar ücret alabilirsiniz.

Araç Nereden Kiralaya Bilirim?

Bazı bölgelerde araç kiralayan kişilere boş senet imzalatıldığı görülmüştür. Eski ve geçerliliğini koruyan bu yöntem sizi çekindiriyor veya korkutuyorsa, kurumsal firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Kurumsal Firmalarda hiç bir zaman bu yöntem kullanılmamaktadır. Kurumsal firmalar adınıza olan kredi kartında 300 – 500 tl arasında ön provizyon diye adlandırılan bir yöntem ile paranıza bloke koyarak bu sorunu çözmüştür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here