arama

Aracınızı Rent a Car’a Vererek Para Kazanma

Arabanızı Rent a Car'a Verme
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Araç kiralama zaman zaman tüm insanların ihtiyaç duyduğu önemli bir sorundur. Bazen zamansız yapılan iş gezilerinde bazende özel durumlarda herkes araç kiralamak isteyebilir. Bu anlık gelişen durumlar ve ihtiyaç fazlalığı piyasada bulunan kiralık araçların sayısını arttırmaya neden olmuştur. İnsanlar sürekli olarak şirketlerine veya kişisel yaşamlarına araç kiraladıklarından dolayı şuan kiralık olarak verilen araçların yetersizliği söz konusudur. Sizde kişisel aracınızı bir araç kiralama bayisine kiralayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Araç kiralama bayisi ile yapacağınız sözleşme sonucunda aracınız üzerinden kazanç sağlamak oldukça kolaydır. Bu yazımızda sizlere kişisel arabanızı rent a car vererek nasıl para kazanacağınızı anlatacağız.

Rent a Car’a Araç Kiralayarak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki kişisel arabanız ortalamanın üstünde bir araba olmalıdır. Eski veya kötü bir araba kiralamak pek insanlar tarafından tercih edilecek bir durum değildir. Genellikle araç kiralamak isteyen insanlar lükse ve konfora önem verir. Ama belli bir kesim insanlarda sadece işini görmek için araç kiraladığı için orta sınıf arabalarda iş yapmaktadır. Fakat sıkıntı çıkartmaya meyilli araçlar kimse tarafından tercih edilmez, sadece eş dostunuza günlük olarak kiraya verebilirsiniz o da ne kadar sağlıklı olur tartışılır.  Ortalamada veya ortalamanın üstünde bir aracınız varsa, belirli araştırmaları yaparak bir Pazar ücreti öğrenebilirsiniz. En düşük 2-3 yaşında araçların piyasası bugün 1500 tl den başlamaktadır. Rent a car ile sözleşmenizi yaparak, paranızı 1 ay sonunda alacak şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Rent A Car’a Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orta sınıf veya lüks bir arabanızı kiralanması için bir rent a car ile anlaştıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların en başında sözleşme şartları gelir. Çünkü yapacağınız sözleşme sizin haklarınızı garanti altına alacak tek belgedir. Haklarını korumanız ve anlaştığınız dışında bir şey olmaması için rent a cara kiralık verdiğiniz araç hakkında bütün maddeleri sözleşmeye yazmalısınız. Yaptığınız sözleşme şartlarında aracın karşılaşacağı her durumda yapılacak bütün adımları yazmalısınız. Araç kaza yapabilir, içinde deformeler meydana gelebilir bunların muhakkak bir bedeli olacaktır fakat siz bunları sözleşmede belirtmezseniz ilerde aranızda anlaşmazlık yaşana bilir. Söz uçar yazı kalır sizinde bildiğiniz üzere sadece böyle şeyleri konuşarak olmaz not alıp altına ıslak imza da atmalısınız. Bunun dışında belirli bir kilometre hesabı anlaşılabilinir, ve bu sözleşmeye araç bakımlarıda dahil edilebilir. Hızlı bir şekilde kilometre tüketimi olacağından dolayı aracınızın bakım zamanı normal şartlara göre çok daha erken gelecektir. Bu yüzden yaptığınız sözleşmeye bir bakım şartı ekleye bilir veya bu durumu göz önünde bulundurarak anlaşma yaparken ona göre bir fiyattan anlaşma yapabilirsiniz. Aksi takdirde işler hesapladığınız gibi gitmez ve kişisel masraf yaparak kazancınızı düşürebilirsiniz. Unutmayın ki araç kiralamak çok karlı gözüksede aracınız yıpranacağından dolayı satarken satış bedeli de ona oranla düşecektir. Her şeyi etraflıca düşünmeden aracınızı kiralık vermeyiniz.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • ercan
  1 sene önce

  Fena fikir değil aslında 🙂

  2
  yorum beğen