Arçelik Beyaz Eşya Bayiliği Ve Şartları

Beyaz eşya ve küçük ev aletleri alanlarında dünya çapında isim yapmış bir marka olan Arçelik markası Türkiye genelinde bayilikler vererek daha da geniş bir alana yayılmaktadır. Arçelik, bayilik başvuruları sürecinde adayların arçelik bayilik sözleşmesi kapsamında hareket etmelerini beklemektedir.

Arçelik Bayilik Başvuru Şartları Nelerdir?

Dünyaca ün yapmış bir marka olan Arçelik, bayilik vereceği kişilerde bir takım şartlar aramaktadır;

– Öncelikle adaylar en az 100 metrekare büyüklüğünde dükkan bulmak durumundadır. Ayrıca dükkanın bulunduğu nokta da oldukça önemli olmaktadır. Buna istinaden Arçelik, cadde üzerinde olmayan, ara sokaklarda ve kuytu köşelerde bulunan dükkanlara bayilik vermemektedir.

– Bayilik alacak kişilerin geçmiş dönemlerde ticari ya da bireysel olarak bankalar ile herhangi bir sorun yaşamamış olması gerekmektedir.

– Bayilik verilecek ilin nüfus yoğunluğunun uygunluğuna ve o ilde bayilik olup olmadığına mutlaka başvuru sürecinde bakılmaktadır.

– Bayilik alacak kişinin adli sicil kaydı olmaması ve herhangi bir durumdan dolayı hüküm giymemiş olması da bayilik adaylarında aranan diğer en önemli hususlardır.

– Ayrıca Arçelik markası kesinlikle alışveriş merkezleri için bayilik vermemektedir çünkü bu gibi alanlarda diğer teknolojik mağazalarda Arçelik ürünlerinin sunumu ve satışı gerçekleştirilmektedir.

Bu şartları taşıyan bayilik adaylarının başvuruları onaylanabileceği gibi ilerleyen zamanlarda marka tarafından arçelik franchise almaları da mümkündür.

Arçelik Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arçelik markası adı altında bayilik almak isteyen kişiler öncelikle www.arcelik.com internet adresinden ön başvuru formu doldurmak durumundadır. Bu formdaki bilgileri adayların doğru ve tam doldurmaları ise bayilik başvuru sürecinin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

Bayilik başvurusu yapacak olan kişiler kişisel bilgilerini, adres bilgilerini, öğrenim durumunu, referanslarını ve iş deneyimlerini mutlaka bu ön başvuru formunda belirtmektedir. Sonrasında ise genel müdürlük geri dönüş yapmaktadır.

Arçelik Bayilik Ücreti Nedir?

Arçelik bayilik ücreti herkes tarafından geçerli olan bir tutar yoktur. Ancak bayi adaylarının bulmuş oldukları dükkanın metrekare ölçülerine göre ödeyecekleri beyaz eşya bayilik fiyatları da farklılık göstermektedir. Bu ücret 100 bin TL ile 5 milyon arasında değişmektedir.

Arçelik Bayilik Ne Kadar Kazandırmaktadır?

Bayi dükkanlarının ne karda büyük olduğu aynı zamanda arçelik bayi kar marjı üzerinde etkilidir. Çünkü büyük bir dükkanda daha fazla çeşit olacaktır bu da pazarlamanın ve satışın daha fazla olmasına ortam hazırlayacaktır. Dolayısıyla da Arçelik bayileri dükkan kapasitelerine göre kazanç elde etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here