Asya Armudu Yetiştirerek Para Kazanma

Halk arasında Asya armudu olarak bilinse de asıl adı “Naşhi” armudu olarak geçer. Japonya’da yetişen Naşhi armudu ülkemizde de Kahramanmaraş ve Uşak gibi bazı illerimizde üretimi her geçen gün artan bir meyve çeşididir. Japonya’da kutsal bir meyve olan Asya armudu ‘Kraliyet meyveleri’ arasında gösterilmektedir. Üzerinde küçük benekler bulunan sulu ve gevrek bir kıvama sahip olan ayrıca elmaya benzeyen Naşhi armudu, kavun ile armut arasında bir aromaya sahiptir. Naşhi armudu meyve yetiştiriciliği ile para kazanmak isteyenlerin gözdesi haline gelmiş durumda. Meyve çeşitliliği ve kalite açısından önemli bir yer tutmakta. Ülkemizde henüz yaygın olmayan Asya armudu yeni girişimciler için farklı ve bol kazanç sağlayabilecek bir iş imkânı olarak dikkat çekmektedir.

Asya Armudu Yetiştiriciliği

Meyve bahçesi kurarak gelir sağlamak isteyen girişimciler, Asya armudu yetiştiriciliği yaparak hem ülkede bu meyvenin yaygınlaşmasını sağlayabilir, hem de iyi kazançlar elde edebilirler. Yatırım için fikir arayanlar da Naşhi armudu yetiştirmek için gerekli altyapıyı oluşturarak bu sektöre yatırım yapabilirler. Gerekli şartlar sağlandığında yaklaşık 8 ay depo edilebilir bir meyvedir. Diğer armut ağaçlarına göre daha dayanıklı olduğu kanıtlanan Asya armudu bakımı da kolay olduğu için şimdiden girişimcilerini bulmaya başladı. Temmuzda hasat başlayarak Eylül ayına kadar devam ediyor. Asya armudu, parası olduğu halde yeni bir iş fikri bulamayanlar için oldukça karlı bir iş imkânı olabilir.

Jiffy Lube Müşteri Deneyimi Anketim

Asya Armudu Yetiştirmek için Gerekli Unsurlar

Öncelikle tarım sektöründe tecrübeli olmanızda fayda var. Meyve bahçesi açarak, Asya armudu üretmek istiyorsanız uygun bölgelerde, uygun ölçülerde verimli toprağı olan arsa ya da tarla olması gereklidir. Yapacağınız işin büyüklüğüne göre maliyeti değişiklik gösterir. Naşhi armudu birçok meyve ağacına göre bakımı daha kolay bir türdür. Dikilecek fidan sayısının çok olması daha fazla gelir sağlamanıza yardımcı olacaktır. Asya armudu yetiştiriciliğinin, yeni iş fikirleri arasında birkaç yıl içinde popülerlik kazanacağı tarım bakanlıklarınca tahmin edilmektedir. Sizde bu işlerde tecrübeliyseniz ya da yatırım amaçlı yeni fikirler arıyorsanız, Asya armudu yetiştirerek para kazanma fikri sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here