Az Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri Silsilesi

Her çalışanın hayalleri arasında kendi işinin patronu olmak yatar. Kendi işimizi kurmak, hayallerimize ulaşmak için atılan en önemli adımlar arasındadır. Maaşlı çalıştığımız işler hedeflerimize giden yolda bizi yavaşlatır. Her bireyde iş kurmak için sermaye ön yargısı vardır. Büyük projeli işlerde sermaye çokluğu ön planda olsa da, küçük sermayeli yapabileceğimiz işlerde mevcuttur. Hedeflerinizi kestirmeden gerçekleştirmek isteyenlerdenseniz, az sermaye ile yapılacak işler listemizi, önemle incelemenizi öneriyoruz.

Seyyar Kahvecilik Yaparak Para Kazanın

Seyyar Kahvecilik İşi

Çok fazla sermaye gerekmeden yapılacak işler arasında, seyyar kahvecilik yer almaktadır. Çok farklı konseptler de seyyar kahvecilik yapmanız mümkündür. Küçük ve eski karavan satın alıp, kahve satabileceğiniz bir dizayn ile dükkan haline getirmeniz, kahve işi yapmanız için yeterli olacaktır. İşlek caddelerde karavanınızı park etmeniz satışlarınızı arttıracaktır. Çok fazla masraf etmeyeceğiniz için kısa sürede masrafınızı çıkartıp kar elde etmeye başlayacaksınız.

Butik Pasta ve Ev Yemekleri Sektörü

Butik Pasta İşi

Evinizde çok az sermaye ile yapabileceğiniz keyifli bir iştir. Doğun günleri, kutlama, parti, balo, düğün, nişan gibi özel günlerde pasta, börek, kurabiye, içecek tarzı ürünleri yapıp satmanız doğrultusunda kazanç elde edebilirsiniz. Zamanla adınız duyulunca küçük bir dükkan açıp işinizi büyütmeniz mümkündür.

Ev hanımlarının muazzam lezzetteki ev yemekleri oldukça popülerdir. Yemek yapma kabiliyetinize güveniyorsanız, evinizde leziz yemekler yapıp ofis, büro gibi 15, 20 personeli bulunan işletmeler ile anlaşıp satış yapabilirsiniz. Zamanla büyüyerek ev yemekleri satış dükkanı açmanız olağandır.

Organizasyon

Organizasyon İşi

Düğün ve özel günler için organizatörlük yaparak para kazanabilirsiniz. Bu iş için çok büyük sermayelere gerek yoktur. İlk etapta çevrenizi kullanarak, kitlelere sesinizi duyurabilirsiniz. Ekip kurarak işleri büyütebilir ve büyük bir organizasyon firması haline gelebilirsiniz.

Bakınız; Organizasyon Düzenleyerek Para Kazanmak

Çiğ Köfte Sektörü

Çiğ köfte sektörüne adım atmak için ufak tefek sermayeler işinizi fazlasıyla görecektir. Her kesimin tercih ettiği fast food yiyecek türü olarak bilinen çiğ köfte, her damak tanına hitap etmektedir. 10 bin lira gibi küçük bir sermaye ile bu sektöre yatırım yapabilirsiniz. Zamanla bayilik, franchise sektörüne atılarak firmanızı büyütebilir ve her ilde adınızdan söz ettirebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”2560″]

Dekorasyon, Tadilat işi

Ev Dekorasyon

Ev dekorasyonu ve tadilat yapmak oldukça popüler işler sınıfındadır. Yaşı büyük olan evlerde genelde tadilat ve dekorasyon ihtiyacı duyulur. Tamda bu safhada devreye girerek, ekibinizle birlikte dekorasyon, tadilat işi yapabilirsiniz. İşin ana beyni olarak görevi üstlenip, elinizi sürmeden ekibinizin çalışmasını kordine ederek gelir elde edebilirsiniz.

Korku Evi

Korku Evi

Korku evi, gençler ve aileler arasında son zamanların en fazla dikkat uyandıran işleri arasında yer almaktadır. Farklı senaryolar üreterek sürekli güncel tutulabilecek bir iştir. Hayatlarında farklılık olmasını isteyen insanlar, atraksiyon, adrenalin ve eğlence amaçlı korku evlerine akın etmektedir.

Yatırım

Yatırım Yapmak

Yatırım yapmak için büyük sermayeler olması şart değildir. İnsanlar tarafından, büyük sermayesi olanlar yatırım yapar mantığı ne yazık ki sıklıkla görülmektedir. Küçük sermayelerinizi, İnternet ortamında değerlendirerek paranızı katlayabilirsiniz. Örneğin altın, dolar, forex, borsa, hisse senedi gibi bir çok yatırım aracını kullanarak yatırım yapabilirsiniz.

Yumurta İşi

Yumurta İşi

İnsanlar artık organik üretilen yumurtaları tercih etmektedir. Yeriniz müsaitse bütçeniz miktarınca tavuk alıp bu işe başlayabilirsiniz. İlk etapta eş, dost ve komşularınıza satarak zamanla adınızı duyurabilirsiniz. Üretim için yerinizin müsait değilse, toptancılardan uygun fiyata alıp pazarlarda tezgah kiralayarak yumurta satmanız mümkündür.

Çay Ocağı İşletmek

Çay Ocağı İşletmek

Milli içeceğimiz olan çay işine girmek, seçeceğiniz lokasyona göre kazançlı olacaktır. Örneğin, işlek cadde ve sokaklarda açacağınız çay ocağından tatmin edici gelirler kazanabilirsiniz. Güler yüzlü ve samimi davranışlarınız, müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayacaktır. Zamanla satış trafiğinizi arttırarak büyüme gösterebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat

Nakliyecilik Yapmak

Gayrimenkullerin artması, evden eve taşımacılık sektörünü hareketlendirmiş durumdadır. Artık bütün illerimizde üniversiteler bulunmakta ve öğrenci akımı sürekli yenilenerek, evden eve taşıma hızını arttırmıştır. Küçük kasalı minübüs tarzı araç satın alarak bu iş için ilk adımı atabilirsiniz. İşlerinizi arttırdıktan sonra kamyon alıp işinizi büyütebilirsiniz. Ekibe de ihtiyacınız olacaktır. Aldığınız işin büyüklüğüne göre yömiye usulü işciler çalıştırabilirsiniz.

Emlak İşi

Emlakçılık Yapmak

Emlak piyasası, gelişen inşaat sektörü neticesinde oldukça hareket kazanmış haldedir. Küçük bir emlak ofisi açarak emlakçılık yapmaya başlayabilirsiniz. Komisyon usulü çalışacağınız için çok fazla sermayenizin olmasına gerek yok. Fiyatı yüksek olan arsa, daire, dükkan gibi gayrimenkul satışlarınızda oldukça fazla komisyon almanız mümkün.

Düşük Sermayeli Bayilikler

Bayilik veren Firmalar

Bayilik sektörü ülkemizde oldukça hareketli bir hal almıştır. Çoğu firma bayilik vererek ağını genişletmekte ve hızla büyüme göstermektedir. Bazı firmalar isim hakkı bedeli talep etse de, bir çok firmada isim hakkını ücretsiz vermektedir. Anlaşacağınız ücret karşılığında anahtar teslim kurulum yaparak dükkanınızı teslim etmekteler. Bayilik veren firmalar kategorimizi ziyaret ederek, size uygun bayilikleri tespit edebilirsiniz.

Oto Yıkama

Oto Yıkama İşi

Çoğu evde mutlaka 1 adet hatta 2 adet araç bulunmaktadır. Milyonlarca nüfusu olan ülkemizde araba rakamı bir hayli fazladır. Oto yıkama açarak bu durumu fırsata çevirip güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Araç yıkama ve köpük makinesi bu iş için yeterlidir. Bütçenize uygun büyüklükte dükkan tutup mekanın açılışını yapabilirsiniz. İşin boyutuna göre eleman ihtiyacınız olacaktır. Güvenilir elemanlarla çalışmanız önerilir. Bayilik alarak da oto yıkama iş fikrini değerlendirebilirsiniz.

Tavsiye; Carwash Turko Oto yıkama bayiliği

Avm’lerde Stand Kurmak

AVM'lerde Stand Açarak Gelir Elde Etme
AVM’lerde Stand Açarak Gelir Elde Etme

Oldukça fazla müşteri trafiği olan avmlerde stand açarak para kazanmanız önerilen iş fikirleri arasındadır. Avm’ler gün içerisinde binlerce insan akınına uğramaktadır. Sizlerde standlar da jelibon, bardak mısır, çikolata, portakal suyu, takı ve aksesuar gibi kategorilerde ürünler satarak para kazanabilirsiniz.

Stand açmak istiyorsanız göz atın; Avm’lerde Stand Açarak Gelir Elde Etme

Halı Yıkama

Halı Yıkama İşi

Halı yıkama dükkanı açmak, yoğun efor gerektiren ve az sermaye ile açılabilecek işler arasındadır. Halı yıkamanızın işlek yerde olma şartı yoktur. Sağlam reklam çalışmasıyla isminizi duyurabilir ve müşteri akınına uğrayabilirsiniz.

Detaylı bilgi; Halı Yıkama İşi İle Para Kazanmak

Seyyar Satıcılık

Seyyar Satıcılık Yapmak

Seyyar satıcılık hem karlı hemde kazançlı bir iş koludur. Uzun yıllardır süregelen bir iş olmasına rağmen, günümüzde de para kazanan bir çok seyyar satıcı bulunmaktadır. Pilav, kestane, bardak mısır, simit, hot dog, midye gibi bir çok ürünün satışı yapılarak para kazanılmaktadır.

Devamı; Seyyar Gıda Satışı ile Para Kazanma Yolları

Bombus Arısı Üretimi

Bambus Arısı Yetiştirmek

Günümüzde eşek arısı olarak bilinmektedir. Döllenme amaçlı üretimi yapılmaktadır. Bambus arısı 45 gün yaşar. Kovanı 150 liradan başlayıp 250 liraya kadar satılmaktadır.

Konu devamı; Bambus Arısı Üreterek Para Kazanmak

Takı İşi Yapmak

Takı İşi

Hanımların gözdesi takı, aksesuar olarak kullanışlı ve talep gören bir üründür. Evinizde veya dükkan açarak bu işi geliştirebilirsiniz. Küpe, kolye, bileklik, yüzük gibi bir çok takıyı, farklı süslemelerle pazarlayıp popülerlik kazanma şansınız olabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”2521″]

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR !

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here