Başarı Garantili Bir İş Kurmanın İpuçları

Hiç kimse sadece iyi bir iş yapmak istemiyor, yaptığı işte en iyi olmak ve sürekli başarıyı da beraberinde istiyor. Bununla birlikte, işletmeler çoğu zaman kurucularının umduğu kadar başarılı olamıyor. Hiçbir şey garanti edilmese de, işinize başladıktan sonra yeni şirketinizin mükemmelliğe kavuşmasına yardımcı olacak bazı şeyler akılda tutulmalıdır.

İşinizi Tutkunuz Üzerine İnşa Edin

Başarılı bir iş adamın size vereceği ilk ipuçlarından biri, sevdiğiniz veya tutkuyla bağlı olduğunuz bir işe plan yapmaktır. Bunu yapmak, işlerin kaçınılmaz olarak zorlaştığında devam etmenizi sağlamaya yardımcı olacaktır. Tutku vazgeçmek durumunda hissettiren her zorlukta, sizi devam ettirmek için motive eder. Tutkunuz, işinizle uzun süre sarılmak ve gerçekten yeni boyutlara ulaşmak konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

Büyük Oynayın

Günümüz dünyasında pek çok işletme başka bir şeyin öncülüğünde inşa edilmiştir. Her işletmenin taklidi ve yüzlerce benzeri vardır. Taklit en samimi haldeyken, benzerlikler nadiren fark edilir. Bu yüzden farklı fikirlerle büyük oynamalısınız. Ürününüzü veya hizmetinizi kalabalığın içinde nasıl gösterebileceğiniz, oradaki her şeyden daha büyük, daha iyi ve nasıl daha yeni bir şey sunabileceğiniz konusunda beyin fırtınası yapın.

Hazır Olun

Her acil duruma ya da hataya karşı hazırlıklı olamayacak olsak da, kötü tecrübelerden öğrenildiği gibi işler aniden yavaşladığı zamanlar için hazırlığınız olmalıdır. Bu sermaye, size kötü günlerde biraz ivme kazandırmaya yardımcı olabilir. Bunlar, ilk şirketini bodrumundan başlatan GoDaddy.com’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bob Parsons gibi mega başarılı girişimcilerin kötü tecrübelerinden öğrendiği derslerdir.

Bütçe Yapın

Acil durumlarda kullanmak zorunda olacağınız sermayeyi korumak için gerçekten bütçenize sadık kalmanız gerekir. Elbette para kazanmak için para harcamanız gerekir. Bununla birlikte, gösterişli ofis takımları veya en pahalı pazarlama materyalleri gibi lükslere harcama yapmak, paradan daha fazla maliyeti olan bir hata olabilir. Tüm işinizi kaybedersiniz ve tekrar ayağa kalkamayabilirsiniz.

Uzlaşma Sürecini Bilin

Büyük şeylerden ödün vermemelisin. Vizyonunuzu, amacınız ve sorumluluklarınız sizi nihai hedeflerinize yönlendirmeye devam edecektir. Bununla birlikte, çok katı olmamalı ve bir işyeri sahibinin çöküşünden önce başarı elde etmiş olan diğer kişilerin tavsiyelerini kabul etmeyi reddetmemelisiniz.

Daha büyük bir hata, müşterilerinizi dinlememektir. Müşteri tabanınızdan geri bildirim almak çok önemlidir. Ürününüzü veya hizmetinizi satın alanların isteklerine uyum sağlamaya istekli olmanız gerekir. Örneğin, ufak değişiklikler yapmak veya farklı seçenekler sunmak, işletme imajınızdan bir şey kaybettirmez. Aslında, değişiklikleri buna göre yapmanız, gerçekten müşteri bağlılığına önem verdiğinizi göstermenize yardımcı olabilir.

Tüm bunları başarıyla uygulamak size başarılı olabileceğiniz bir işin veya işletmenin kapılarını açacaktır. Yeter ki odaklanın ve ne istediğinizden emin olun. İlk maddede bahsettiğimiz tutku kavramı üzerinde özellikle durun. İşiniz sizi strese sokmamalı aksine her saniyesinden keyif almalı yüksek bir motivasyonla çalışıyor olmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here