Başarılı Girişimcilerden 5 Altın Tavsiye

Başarılı bir istikrar sağlamak için insanlar girişimde bulundukları bir alanda her zaman sürdürülebilir bir potansiyellik gösterme telaşındadırlar. Bu duruma dayalı olarak bu konumuzda sizlere başarılı girişimcilerin tavsiyeleri arasında bulunan 5 altın etkeni açıklayacağız. Sizlerde aslında yapabileceğiniz fakat teğet geçtiğiniz bu tavsiyelere uyarak başarılı bir şekilde merdiven basamaklarını çıkabilirsiniz.

  1. EKİP İNANCINIZI YİTİRMEYİN VE DEVAM ETTİRİN

İş hayatımızda nedense insan faktörüne dayalı olarak yardım almayı olumsuz bir etki olarak görmekteyiz. Aslında bu durum hiç öyle olmadığı gibi çeşitli önem kazandıran faktörler de önümüze çıkmaktadır. Big data, algoritma ve yazılımlar elbette ki önemlidir, fakat insan faktörü bunlardan daha çok önem taşımakta ve bu faktöre uyum sağlanmalıdır. Bunu göz ardı ederek tek başınıza başarıya koşmaya kilitlendiğiniz de ise başarılı olma süreciniz oldukça yavaşlar, bundan ötürü mutlaka ekip çalışması kapsamında diğer insanlarla beraber hareket ederek ekip çalışmasına önem vermelisiniz.

  1. SEYAHAT EDEREK KAFANIZI DİNLEYİN

Bilimsel olarak girişimciler üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde ve bu araştırmalar kapsamında yer alan denek girişimcilerden ortaya çıkan sonuç; seyahat etmek yaratıcılığı daha da arttırdığını ortaya çıkarmaktadır. Aylık bazda minimum bir defa evinizden 400 kilometre kadar uzaklaşarak seyahat edip kafanızı dinlemek iş hayatınızdaki performansınızı yükseltiyor. Ucuz oteller bularak ayda bir de olsa 2-3 günlük kaçamak yapmak ve kafanızı dinlemek size fayda sağlayacaktır. Bu seyahat çerçevesinde bol bol kitap okuyarak hayatınıza daha güzel yönler verecek kararları netleştirin.

  1. YAPIŞKAN NOTLAR İLE HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN

Başarılı bir girişimci tarafından ilk günden bugüne kadar geldiği başarılarını yapışkan notlara borçlu olduğunu biliyor muydunuz? Post-it adı verilen ufak ve renkli yapışkan kağıtları evinin ve küçük ofisinin her yerine asan bu girişimci günümüzde büyük bir holdingin sahibi ve yatırımlarını halen yönetme konusunda yapışkan notlara ihtiyaç duymakta. İnsanlar bazen her şeyi ve hatta kendi önemli gereksinimlerini bile gün yoğunluğu içerisinde unutabilmektedir. Fakat günümüz başarılı girişimcilerinin halen yapışkan notlar kullanması kendilerine yardımcı bir hatırlatıcı görevini üstlenirken, aynı zamanda büyümesine de olanak tanıyor. Bu yapışkan notları iş ve ev hayatınızda kullanabileceğiniz gibi, günümüz akıllı telefonlar için yapılan uygulamalarda da bulabilirsiniz.

  1. İSTEKLERİNİZDEN ÖDÜN VERMEYİN, PEŞİNDEN GİDİN

İstekleriniz doğrultusunda hareket ederek ne istiyor iseniz onun peşinden gitmeye devam edin. İnsanlar her ne kadar “Bunu istiyorum” deseler de aslında istekleri çoğunlukla gerçek kapsamda isteği olmamaktadır. Bu nedenle elde edeceğimiz düşüncelerin peşinden gidiyor olmamız bizi buna itmeye çalışmakta. İsteklerimiz doğrultusunda yer alan elde edemediğimiz şeylerin sonucunda başarılı olamadığımızın kanaatine varıyoruz. Fakat iş dünyasında işler bu şekilde yürümediğinden sadece gerçek anlamda isteklerinizi elde etmeye çalışmalısınız.

  1. KENDİNİZİ İYİ BULMADIĞINIZ KONULARDA YARDIM ALIN

Pek çok insan gururuna yedirememe veya küçük düşme takıntılarından ötürü yardım almayarak bir şeyleri tek başına yapmayı hedeflemektedir. Her alanda iyi olacaksınız diye bir kaide yok, bunun için mutlaka iyi olmadığınız iş konularınız da inat etmek yerine bir uzmandan yardım almak sizin büyümeniz de önemli bir rol üstlenecektir. Bu şekilde yürüttüğünüz işlerde hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here