Bayilik Başvurusu İçin Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Birçok banka bayilik yani diğer adı ile Franchise almak isteyen girişimcilere destek olmak amacı ile girişimcilere avantajlar ve kolaylıklar ile dolu kredi paketleri sunmaktadır. Günümüzde sayısı az da olsa birçok banka, kendi bünyesinde franchise destek vermektedir.

AKBANK

Girişimcilere bayilik desteği veren bankaların başında Akbank gelmektedir. “Franchise Destek Paketi” adı altında girişimcilere özel kredi imkanı sunan Akbank, aynı zamanda bayilik kredisi alan girişimcilere maaş ve EFT/Havale ödemeleri de yapmaktadır.

HALKBANK

Halkbank yaklaşık yedi senedir bayilik almak isteyen girişimcilere destek olmak amacı ile kredi imkanları sunmaktadır. Halkbank aracılığı ile bayilik kredisi almak isteyen girişimciler halkbank franchise kredi şartları konusunda halkbank şubelerinden ayrıntılı bilgi alabilmektedir.

DENİZBANK

Franchise kredisi veren bankalardan bir diğeri de Denizbank olmaktadır. Denizbank, kredi vadesini 36 aya kadar uzatırken aynı zamanda franchise yatırım bedelinin en fazla %65 oranını kredi olarak girişimcilere vermektedir. Girişimcilere destek olan Denizbank aynı zamanda sermayesini büyütmek isteyen girişimcilere de “Sermayeye Destek Kredisi” adı altında 120 aya varan vade seçenekleri ile kredi imkanı sunmaktadır.

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası Franchise desteğini girişimcilere “İşimi Kuruyorum Destek Paketi” ile vermektedir. Bu kredi paketi kapsamında Garanti Bankası girişimci müşterilerine 6 aylık vadelerde ödemesiz ay imkanı sağlarken aynı zamanda 36 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Bu imkanların yanı sıra Garanti Bankasından bayilik kredisi çeken girişimciler bankadan Easy Card, POS-ON ve sigorta gibi bir çok alanda da faydalanabilmektedir.

YAPI KREDİ BANKASI

Girişimci müşterilerine bayilik kredisi veren Yapı Kredi bankasının girişimcilere vereceği destek kredisinin bir üst sınırı bulunmamaktadır. Girişimci müşterilerine “Nakit Destek Kredisi” adı altında girişimcilere destek kredisi veren Yapı Kredi bankası bu kredi imkanları kapsamında 36 aya varan vade seçeneği sunarken 6 aylık vadeli kredi imkanlarına ödemesiz dönem özelliği eklemektedir.

Bayilik almak isteyen girişimcilere destek paketleri yapan banka sayısı oldukça sınırlıdır ancak bankalar her geçen gün bu konuda yenilikler yapmaya başlamıştır. Hemen hemen tüm girişimci kredisi veren bankalar da bilgilendirme amacı ile tüm girişimcileri ayrıntılı bir şekilde bilgilendirerek girişimcilere kolaylıklar sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here