Bayilik Veren Emlak Firmaları

Gayrimenkul bir başka deyişle emlak sektörü geniş ve büyük bir iş ağına sahip, ekonomide önemli yer tutan bir konumdadır. Hal böyle olunca da bayilik sistemi de emlak firmalarının vazgeçilmezi olmuştur. Bayilik veren emlak firmaları ile bu sektörde siz de yer edinebilirsiniz. Birçok emlak ve gayrimenkul danışmanlığı bulunmakta olup, bu şirketlerden bayilik hizmeti veren firmalar da bulunmaktadır. Kendi emlak ofisini kurup kira ve satış işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler için emlak bayilikleri iyi bir fırsat olabilir.

Bayilik Veren Emlak Firmaları Hangileridir?

Birçok emlak firması bayilik vererek ün yapmak ve girişimcilere destek olmak ister. Bu firmalardan bazılarına göz atacak olursak;

– Mekan Gayrimenkul; Bayilik maliyeti 10.000-25.000 TL arası değişir. En az 60m2 ve iki bölümden oluşan bir dükkân olması gerekir. Mekan Gayrimenkul tabelası bulunmak zorundadır.

– Realty-Tr Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı; Bayilik maliyeti 25.000-50.000 TL arasındadır. Satış gelirlerinden %1 satış payı talep ederler. Dükkânın belirli ölçülere uygun olması gerekir. Çeşitli hizmet destekleri vardır.

– Seeworld Türkiye Gayrimenkul; Bayilik detayları firma ile görüşülmelidir. Emlak bayiliği veren bir başka firmadır.

– Med/max Gayrimenkul ve Danışmanlık; Bayilik maliyeti 25.000-50.000 TL arasındadır. En az 60m2 ve 1+1 koşullarında bir dükkân gereklidir.

– Onko Emlak; Bayilik maliyeti 5.000-10.000 arasında değişir. Minimum 70m2 bir dükkân şarttır.

– Safa Gayrimenkul Proje Danışmanlık;  Bayilik maliyeti 1.000-5.000 TL arasındadır.

– Gayrimenkul Danışmanlığı; Bayilik maliyeti 5.000-10.000 TL’dir.

– Turyap; İlgili konu firma ile görüşülerek şartlar öğrenilebilir.

Bu firmalara ek olarak; Kaçmaz Emlak, Century 21, Reha Medin ve Winco emlak firmaları da bayilik veren firmalar arasında sayılabilir. Saydığımız bu firmaların bayilik için başka şartları da bulunabilir.

HUNGRY JACK’in Deneyim Anketi

Emlak Bayiliği Şartları ve Maliyeti

Her firmanın kendi bünyesince kriterleri mevcuttur. Bayilik maliyetleri ve şartları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Genellikle emlak ofisleri için 60-70 m2 bir dükkân olmasını firmalar talep ederler. Ayrıca iki bölümden oluşmasını isteyebilirler. Emlak bayiliği alarak satış ve kira işlemleri yaparak bu işten oldukça yüksek kazançlar sağlamak mümkün. Tecrübeniz yoksa bile bayiliğini alacağınız firma, gerekli eğitimleri size verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here