BEREKET DÖNER’DEN FRANCHISE KAMPANYASI

125 franchise şube sayısı, yıllık 12 bin tondan fazla ürün satılı ve 5 ayrı konseptiyle Türkiye’nin en çok bilinen ve tercih edilen dönercisi Bereket Döner franchise adaylarına yüzde 50 oranında indirimlerle çok özel bir kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında Bereket Döner Express 60 Bin TL + KDV yerine 30 Bin TL + KDV, Bereket Döner Restoran 100 Bin TL + KDV yerine 50 Bin TL + KDV, Bereket Döner Since 1988 Alakart 200 Bin TL +  KDV yerine 100 Bin TL  + KDV franchise giriş bedeli olarak belirlendi.

Bereket Döner CEO’su Muhammet Nezif Emek Bereket Döner franchise adaylarında aradıkları özellikler hakkında şu şekilde konuştu;

Türkiye’nin her ilinde halkımıza Bereket Döner lezzetlerimizi sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle şu anda restoranımızın bulunmadığı illerimiz bizim için öncelikli öneme sahip. Belirlediğimiz bu illerden gelen franchise taleplerini bu nedenle ivedilikle değerlendiriyoruz. Tabi ki diğer illerimizden gelen yoğun talepleri de değerlendiriyoruz ancak gelen tüm taleplerin lokasyon analizini, restoranın hitap ettiği nüfus, tahmini ciro seviyeleri ve marka imajımıza katkısı gibi bir çok kriter eşliğinde yapmaya özen gösteriyoruz. Bu kriterlerden geçemediği için onaylamadığımız lokasyonlar ve işletmeci adaylarımız oluyor tabi ki. Bu gibi durumlarda ya farklı lokasyon ya da işletmeci alternatifleriyle ilerleme yolunu tercih ediyoruz. Yaptığımız bu analizler o kadar detaylı ve gerçekçi ki yatırımcı adaylarımıza yatırımlarını belli ölçülerde geri alacağının garantisini vermekte hiç bir çekince görmüyoruz.

Franchise adaylarımızın başarısında en önemli kriterin doğru markanın bayiliğini almak olduğunu düşünüyoruz. Adayların sektör hakkında know-how’ları olmasa bile sektörümüzde restorancılık konusunda deneyimli, işletmeci adaylarına hem restorancılık, insan kaynağı, kalite standardizasyonu, reklam ve eğitim gibi birçok alanda destekler veren, güçlü kurumsal kimliğiyle altyapısı sağlam olan firmaların franchise’ı olmaları işe bir adım önde başlamalarını sağlıyor. Tüm bu destekler müşterinin en önemli tercih sebebi olan ürün ve hizmet kalitesini doğrudan etkileyen ve bu etkiyi müşteriye de anlatan temel öğeler. Yatırım maliyeti ve franchise bedeli de kısa sürede yatırımınızı geri alabilmek için önemli bir etken. Tabii tüm perakendecilik sektöründe olduğu gibi restoranın bulunduğu doğru ticari lokasyon, lokasyon kirası, önünden geçen müşteri yoğunluğu, paket servis olanakları ve rekabet şartları başarılı olmanın diğer şartları. Bu şartları sağlayarak müşterinin en iyi ürünle ve yüksek hizmet kalitesi ile buluşmasını sağladığınız takdirde büyük bir kazanç fırsatı doğmuş oluyor.

Toplam yatırım maliyetiniz nedir? 

100 metrekarede ortalama 250.000 ila 300.000 TL+KDV arası  yatırım maliyetimiz bulunmaktadır.

Şubelerinizin aylık ciro hedefi nedir?

Bereket Döner olarak yıllık 12 bin tondan fazla ürün satışı yapmaktayız. 2019 yılında 5 farklı konseptimizde şubelerimizin aylık ciro hedefleri 50.000 TL ile 500.000 TL arasında değişebilmekte. Bu ciro hedefleriyle düşük maliyetli (kira, işgücü) örneğin durak restoranlarımız nispeten daha düşük ciroya karşın yaptıkları yatırıma göre oldukça yüksek karlılık oranlarını yakalayabilmektedir. Zaten yüksek ciro hedefleyen noktalarımız elde ettikleri kazançları yeni şubelere yatırarak uzun vadede kazançlarını katlamayı tercih ediyorlar. 

Bayilere sağladığınız destekler neler?

2019 yılı içerisinde Bereket Döner ailesine katılmak isteyen franchise adayımız şubesini minimum 1 yıl işletmiş olmak şartı ile sözleşmenin ikinci yılında devretmek ister ise yatırım maliyetinin (franchise bedeli ve mimari bedel hariç) yüzde 50’sini biz yüklenip şubeyi devir alıyoruz.

Franchise’larımızdan royalty bedeli almamaktayız.  Bereket Döner franchise kurgusu kazan kazandır üzerine kurulu bir sistemdir. Royalty yani marka imtiyaz bedelinin alınmamasının ana nedeni, iş ortaklarımızın kazancını maksimize etmektir. Bu bedeli almamız sayesinde yatırımcılarımızın karlılığı artıyor, zira tüm karlılık restoranda kalmış oluyor. Bu sayede yatırımcılarımızın motivasyonu artarak, markamıza olan sadakati/memnuniyeti artıyor. Memnuniyetindeki bu artış sayesinde dolaylı olarak müşteri memnuniyeti de artıyor

Franchise sistemimizde yatırımcılarımıza  sunulan operasyon, eğitim, bilgi işlem ve lojistik giderleri firmamız tarafından karşılanmakta ve bunlar için ek bir masraf yansıtması yapılmamaktadır.

Şubelerimizde satılan tüm ürünler Bereket Döner tarafından en kaliteli ürünler arasından seçiliyor ve merkezi anlaşmalarla piyasa fiyatının oldukça altında şubelerimize sunuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here