Beslenme Koçluğu Yaparak Para Kazanma

Koçluk, geleneksel diyet danışmanlığından farklıdır.  Tipik diyet danışmanlığı, bir diyet reçetelemeyi içerir. “Bir diyet yapmaya” devam ettiğimizde, gıdaya ilişkin temel yolumuzu değiştirmeye çalışıyoruz. Peki koçluk yaparak para nasıl kazanılır, bu tarz detayları içeren listeyi sizinle paylaşıyoruz.

Nasıl Yapılır ?

 • Diyet yapmaya karar verdiğinizde beslenme koçu sizi çağırır ve ne yemeniz gerektiğine karar verir. Burada elbette fiziksel özellikleriniz, yaşınız ve sağlık durumunuz dikkate alınacaktır.
 •  Koçluk yaklaşımı, devam eden duygusal destek ve bilinçaltı inançlar ve aşırı yeme için duygusal nedenler gibi temel engelleri keşfetmek için bir fırsat sunuyor.
 • Beslenme koçları, diyetinizde ve yaşam alanınızda değişiklik yapmak için zamana ve dikkati öncelik vermeye yardım ediyor ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için davranış teknikleri kullanıyor.
 • Beslenme Koçluğu Nasıl Çalışır? Çalışmaların odak noktası, yiyeceklerle barışık kılmaktır. Bunu yemek düşünürken kendinize soracağınız üç soru ile sağlayabilirsiniz.
 1.  Aç mıyım, fiziksel açıdan aç mıyım? Yoksa bu başka bir şey yemeye çağırıyor mu?
 2.  Acıkıysam ne yapmak isterim? Bir başkası bana yemem gerektiğini söylemedi, ama gerçekten ne istediğimi.
 3.  Bu yiyeceklerden ne kadarına gerçekten ihtiyacım var?
 • Soru 1’e verilen cevap “hayır” ise, gıda ile doldurmaya çalışıyorsunuz ancak aslında buna ihtiyacınız yok demektir.

Beslenme Koçları Ne Kadar Kazanır?

 • Beslenme koçları, sizi ev ortamınızda ziyaret eder ve yeme alışkanlıklarınızı gözlemler. Yeme alışkanlıklarınızı değiştirmede önünüze çıkan engelleri belirler ve size üstesinden gelmeniz için destek verir.
 • Beslenme koçları kişisel hizmetlerinde çevrenizdeki kişileri de seanslara dahil edebilir.
 • Bu çalışma ile beslenme alışkanlığı düzelen kişiler kolayca kilo verir.

Beslenme koçları, işlerindeki başarıları arttıkça çok büyük paralar kazanır hale gelebilirler. Ülkemizde bu işi yapan az sayıda kişi bulunmaktadır. Bazıları bu işten binlerce lira kazanırken, bazıları ise seans başına 150-500 TL aralığında bir ücretlendirme yapmaktadır. Sizin kazancınızı belirleyecek en önemli faktör hastalarınızın ne kadar zayıfladığı, ne kadar kısa sürede forma girdiği olacaktır. Eğer başarılı çalışmalar gerçekleştirirseniz kısa zamanda ününüz yayılır ve ciddi kazançlar elde edebilir hale gelirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here