Bosch Beyaz Eşya Bayiliği Ve Şartları

Dünya çapında ün yapmış bir beyaz eşya markası olan Bosch’un, Türkiye’nin bir çok bölgesinde bayisi bulunmaktadır. Günümüzde de halen uygun koşullar sağlandığında bayilikler veren Bosch markası, beyaz eşya mağazası açmak istiyorum diyen herkese, şartlar uygun olduğu takdirde, bayilik vermektedir.

Bosch Bayilik Başvuru Şartları Nelerdir?

Bosch bayiliği almak isteyenler direkt bölge sorumlusu olan kişilere başvuru yaparak birebir görüşme sağlamaktadır. Bu görüşme sonucunda Bosch bölge sorumlusu olan kişiler bayilerde aranan şartları inceler ve başvuru süreci sonuca bağlanır. Bu bağlamda bayilik alacak kişilerden bir takım kriterleri karşılamaları talep edilmektedir.

– Bosch bayilikleri öncelikle ihtiyaç duyulan bölgelerde verilmektedir. Şayet başvuru yapılan bölgede bayi ihtiyacı bulunmuyor ise o bölgede bayilik verilmemektedir.

– Bosch bayiliği alacak kişiler dükkanı işlek yerlerde ve en az iki katlı bir mağaza bulmak durumundadır. Aksi takdirde dükkan kriterleri uymadığında küçük dükkanlar depo vasfında olacağından dolayı bayilik başvuru iptal edilecektir.

– Bosch bayisi olan dükkanlar alışveriş merkezlerinin dolaylarında olabilir ancak asla içinde bulunmamalıdır.

– Bayi adayları bayilik başvurusu sırasında mutlaka markaya banka teminatı göstermek durumundadır. Bosch markasının bayi adaylarından talep ettiği beyaz eşya bayilik fiyatları yüksek meblağlardır dolayısıyla da kişi ya da kişilerin maddi sıkıntısı olmamalıdır.

– Bayilik alacak kişilerin elektrikli ev aletleri hakkında bilgisi olması ürünlerin satışı ve bayiliğin devamlılığı için son derece önemli olmaktadır.

Bosch Bayiliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bosch bayiliği başvurusu bölge sorumlusu kişilere yapılmaktadır. Ayrıca Bosch çağrı merkezi ile iletişime geçilerek fax aracılığı ile başvuru formu talep edilebilmektedir. Bu form doğru ve eksiksiz bir şekilde gönderildiği takdirde maximum 2 ay içinde Bosch bayi adaylarına olumlu ya da olumsuz bir şekilde dönüş yapmaktadır. Şayet sonuç olumlu olur ise marka görevlileri tarafından yapılan gerekli teftişler ve eğitimler sonrasında bayilik resmen ve fiilen açılabilmektedir.

Bosch bayiliğinin beyaz eşya bayiliği kar marjı tamamen dükkanın konumuna ve büyüklüğüne bağlıdır aynı zamanda bayi sahibinin ev aletlerine ilişkin bilgi düzeyi, pazarlama ve ikna etme kabiliyeti de kazancı üzerinde etki göstermektedir. Bu yönde bayi her sattığı ürün üzerinden kar yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here