Burger King Bayiliği Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burger King hızla büyümeye devam eden bir fast-food zinciridir. 1953 yılında Florida ABD’de kuruldu. Şirket, savaş sonrası yoksul ailelere uygun fiyatla ızgara et sunmak amacıyla kurulmuştur. Şuan ise dünyanın büyük ve güçlü fast-food markaları arasında gösterilmektedir. Burger King , Türkiye’ye 1955 yılında gelmiştir. İlk şube İstanbul’un Etiler semtine açılmıştır.

Hamburgerci olarak bilinen şirket zaman içinde çeşit çeşit farklı hamburger seçenekleri çıkartarak kendinden söz ettirmeye devam etmiştir. Uygun fiyatlı ve lezzetli olması müşteri sayısının artmasına bir sebeptir. Çalışanlarına gıda güvenliği, müşteri ilişkileri ve teknoloji ile alakalı eğitimler veren şirketin imkanlarından yararlanmak ilk adım için oldukça avantajlı olacaktır.

Burger King ücret

Bayilik almak isteyen biri unutmamalıdır ki, hızla büyümeye devam eden ve neredeyse bulunduğu her yerde ilgi gören bu şirketi açmak için belli bir ücret ödemek gerekecektir. Yatırım bedeli olarak 700 bin dolar + kdv yatırım bedeli ödemek zorunda kalacaktır. Finansal anlamda sonraki dönemlerde işletmeci, işini doğru ve gerektiği gibi yaptığı sürece güzel miktarlar kazanacağını unutmaması gerekmektedir.

Şartlar ve koşullar

Şirketin kendi web sitesi olan, www.burgerking.com linkine tıklayarak bayilik için ön başvuru formunu doldurmakla başlayabilirsiniz.Kişi, şirketin eğitim programlarına katılıp işletmeci olma hakkı kazanır. Bayiliğin açıldığı günden itibaren, lojistik, insan kaynakları, kalite kontrol gibi bütün hususları şirket özel olarak kontrol edecektir. Yaya ve araçların yoğun olduğu alanlar bayilik için en uygun yerlerdir. Alışveriş merkezi içinde veya yakını, okul, sinema, dershane gibi işlek olan yerlere açmak doğru bir adım olacaktır. Şirket tarafından belirlenen, bayiliği açılacak yerin belli ölçüleri vardır. Bayinin giriş katı en az 120 m2 olmalıdır. Toplam alan ise yine en az 300 metrekare olması gerekiyor. Ön cephe de ise bu ölçüler en az 6.5 m, katlar için ise tava yüksekliği en az 290 metre olmalıdır. Food courtlarda açılacak bayilerde ise depolarda dahil olmak üzere toplamda 100 m2 alan olması yeterli bir ölçü olacaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde sizde Burger King işletmeciliği yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here