Buz Pisti Açarak Para Kazanma

Buz pisti, günümüz koşullarında farklı bir iş fikri olabilecek bol miktarda kazanç sağlanabilecek güzel ve zevkli bir iş modelidir. Buz pisti açarak para kazanma yoluna gitmek için sermaye dışında pek bir şeye ihtiyaç yok denebilir. Yapay yöntemlerle buz pisti alt yapısı hazırlanarak uygun şartlar sağlandığında, özellikle de genç kesimin yoğun talep göstereceği buz pisti ile para kazanmak mümkün. Sadece buz pateni değil buz ile alakalı birçok spor da buz pistlerinde kolaylıkla yapılabilir.

Buz Pisti Açmak için Gerekli Unsurlar Nelerdir?

Buz pisti açmak için en uygun yer genellikle bir alışveriş merkezi içi ya da çevresidir. Ayrıca merkezi ve işlek bir bölgede de açılabilir. Aksi takdirde merkezden uzağa kurulan buz pistleri hem ulaşım nedeniyle hem de az kullanılan bölgeler olmasıyla işletme sahibini hüsrana uğratabilir. Buz pistini, daha çok insanların eğlence amaçlı uğradığı yerlere açmak mantıklı ve karlı bir karar olacaktır. Yaklaşık olarak 200 metrekarelik bir alan pist için yeterli olacaktır. Doğru mekânı seçtikten sonra diğer unsurları yerine getirmeye başlayabilirsiniz.

Farklı iş fikirleri sınıfında bulunan buz pisti açmak için sermaye en önemli unsurlardan biridir. Buz pistleri yapan firmalarla görüşerek kaliteli ve kullanışlı bir buz pisti yaptırabilirsiniz. Ucuza kaçarak dayanıksız malzemeler kullanılmasına fırsat vermemeniz sizin yararınıza olacaktır.  Özel yöntemler ve donanımlar kullanılan pistlerde, ekipmanların da kaliteli olması çok önemlidir. Aksi takdirde sürekli başınız ağrıyabilir. Yaklaşık 10 yıl kullanım ömrü olan buz pistleri, sentetik yapıya sahip olmalarından dolayı elektrik ve soğutma gibi maliyetler içermezler. 15 günde bir özel kayganlaştırıcı kullanılması gerekmektedir.

Buz Pisti Açmak Ne Kadar Kazandırır?

Gitgide yaygınlaşan bir eğlence sektörü haline gelmesi, bu işi yapanların bol kazançlar sağlamasına neden olmuştur. Oldukça karlı bir iş olan buz pisti ile aylık 20.000 TL ile 100.000 TL kazanmak mümkün. Tabi bu iş için yüklü bir sermaye gerektiği bilinmelidir. Bulunduğu bölgeye göre ve müşteri potansiyeline göre kazanç farklılık göstermektedir. Unutulmamalı ki buz pisti açmak için gerekli analizler ve araştırmalar yapılırsa, verimli bir çalışma ile dolgun ücretlere ulaşmak mümkün. Buz pisti ile yeni bir iş kurarak kısa süre içinde kar etmeye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here