Cafe Point Bayiliği ve Şartları

Cafe Point tamamen yerli bir marka olmakla beraber, Türkiye’ye ayaküstü kahve içme trendini ilk getiren markalardan biridir. Cafe Point’i diğer kahve markalarından ayıran en büyük özelliği de budur. Bu özelliği sayesinde hem dinamik hem de karlı bir iş gücüne sahip olan Cafe Point, Kiosk sistemi ile sektöre oldukça hızlı ve güvenli bir giriş yapmıştır. Kiosk sisteminin bir getirisi olan minimum risk mantığı sayesinde girişimcilere her koşulda kazançlı çıkmayı ve ön görülebilir hamleler yapabilmeyi garanti etmektedir. Bu sistemi tüm Türkiye’ye yayarak bayilik sayısını artırmayı ve halihazırda hitap etmiş olduğu geniş kitleyi daha da genişletmeyi hedeflemektedir. Eğer sizler de hem kazançlı hem de güvenli olan bu sistemden yaralanmak istiyorsanız, Cafe Point bayiliği alarak bu sektörde rahatlıkla yükselişe geçebilirsiniz.

Cafe Point Bayilik Şartları

Biraz önce sizlere belirtmiş olduğumuz gibi Cafe Point, müşterilerine ayaküstü kahve içme rahatlığını sağlamayı amaçlayan bir markadır. Bu yüzden de müşteri kitlesine bağlı olarak lokasyon seçimlerini Üniversite kampüslerinden yana yapmaktadır. Bunun dışında, popülasyonu fazla olan caddeler ve alışveriş merkezleri de bu lokasyon seçimine dahildir. Cafe Point’in bayilik yatırımcılarında aradığı özellikler ise bu sektör içerisinde veya başka bir sektörde ticari faaliyet içinde bulunmuş olunması, fırsatları anında gören ve değerlendirebilen bir ticari zekaya sahip olunması ve Cafe Point markasının değerini artırabilecek bir yapıda olunmasıdır. Diğer Cafe Point bayilik şatları ise şöyle:

  • İsim hakkı maliyeti olarak 10 bin TL gerekmektedir.
  • Kiosk konsepti için metrekare başına ortalama kurulum maliyeti 75 bin TL, Ekspres konsepti için 1.500 TL ile 2000 TL arası ve Plus konsepti için ise 2.250 TL ile 2.750 TL arasıdır.
  • Bayiliğin açılması için gereken minimum maliyet 65 bin TL olarak belirlenmiştir.
  • Bayiliğin açılışı için belirlenen ortalama maliyet ise 300 bin TL olarak hesaplanmıştır.
  • Bir bayiliğin açılış süresi de konseptine göre değişiklik göstermektedir. Kiosk konsepti için 30 gün, Ekspres konsepti için 45 gün ve Plus konsepti için 60 gündür.
  • Bayilik gelirinden alınacak pay ise Kiosk konsepti için aylık 500 TL, Ekspres ile Plus konseptleri için aylık bayilik cirosundan yüzde 3 olarak belirlenmiştir.

Cafe Point Bayilik Başvurusu

Cafe Point bayiliği başvurusu yapabilmeniz için öncelikle Cafe Point yetkilileri ile telefon görüşmesi yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise yapılacak olan yüz yüze görüşmeler sayesinde daha ileriye dönük adımlar atarak Franchise sözleşmesini imzalama noktasına gelebilirsiniz.

Cafe Point telefon numarası: 0224 222 44 11

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here