Çalışanlarınızı Motive Ederek İşinizi Büyütebilirsiniz

Doğru takıma sahip olmak, başarılı bir başlangıç ​​yapmak için önemli bir adımdır. Başarısızlığa uğrayan işletme sahiplerinin yaklaşık yüzde 23’ü, doğru ekibi bulunmadığını söylüyor. Bu, şirket liderleri için işgücünün geliştirilmesine zaman ve para harcamak için çok önemli bir unsurdur. Başarısız bir başlangıç ​​ve gelişen bir şirket arasındaki fark bazen çok büyük ölçüde buna bağlı olabilir.

Aşağıdaki üç yaklaşımın başlangıç ​​iş gücünüzü nasıl geliştirebileceğini düşünün.

Yıl Boyunca Performansı Gözden Geçirin

Çoğu şirket yılda bir kez yalnızca çalışanın performansını inceler. Aslında, araştırmalar, işverenlerin yüzde 19’unun yarım aylık değerlendirmeleri olduğunu ve yalnızca yüzde ikisinin devam eden veya üç aylık gözden geçirmeler yaptığını gösteriyor. İşverenlerin yüzde 79’u ya yıllık değerlendirmeler yapıyor ya da hiç değerlendirme yapmıyor.

Maalesef, yıllık incelemeler, çalışanların iyileştirilmesi için yeterli geribildirim sağlamıyor. Sık yapılan incelemeler olmadan, işçiler yalnızca yıllık hedeflere odaklanıyor. Personel ile daha sık görüşerek, kısa vadeli hedefleri iletmek, performans ve verimliliği artırabilecek öneriler sunmak mümkündür. Çalışanlarla daha sık karşılaştıkça, eylemlerinizi beklentileriniz doğrultusunda tutmak daha kolaydır.

Yıllık incelemeler, çalışanların düşüncelerini paylaşmalarını engelleyen bir kaygı yaratabilir. Çalışanların, işinizi geliştirecek fikirleri tartışabilecek kadar rahat hissetmek için, yıl boyunca çeşitli gayri resmi incelemeler yapmanızda fayda var.

Artıları Bulun

Yeni başlayanlar, yenilikçi teknoloji geliştirme ve endüstri standartlarını geliştirme gibi birçok konuda başarılıdır. Bununla birlikte, başarılı bir başlangıca vesile olan özellikler, çalışanların becerilerini geliştirmelerine her zaman yardımcı olmayabilir.

İnsan kaynakları uzmanlarını çalıştırmak için çok para harcamak yerine, yeni başlayanların işgücü özelliklerini gözden geçirip iyileştirme önerileri sunan danışmanlık kuruluşlarını kullanmanız daha mantıklı olabilir.

Profesyonel danışmanları seçerek, tasarruf edersiniz ve yatırımınız için daha iyi bir getiri elde edersiniz. Çalışanlarınız yeteneklerini arttırmak için ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarında daha az çalışan ile daha fazla iş yapabileceksiniz.

Çalışanlarınızı Ödüllendirin

Çalışanlar aynı işi yaparak birkaç ay sonra motivasyonlarını kaybetmeye başlayabilir. Hedefleri aşmaları için motive olmalı ve iş gücünü artırmaları gerekir.

Çalışanları ödüllendirmek onları motive etmenin en iyi yollarından biridir. Maaş çeklerini herhangi bir işverenden alabilirler. İlave bir şey edinmek onları performans odaklı olmaya teşvik eden şeydir.

Çalışanları ödüllendirmenin birkaç yolu vardır. Bazı seçenekler şunlardır:

  • Sevdikleri bir sanat veya spor etkinliğine götürmek
  • Ekstra tatiller sunabilmek
  • Mümkün olduğunca içten teşvik etmek

Çalışanlarınızı ödüllendirmenin spesifik yolu, endüstri ve işyeri kültürünüzere bağlı olacaktır.

Çalışanlarınızın iş gücü onların gerçekten istekli çalışmalarınına ve işletmenize kendi işletmeleri gibi görebilmelerine bağlıdır. Bunu böyle hissettirmek ise işletme sahibinin elindedir. Yukarıdaki tavsiyelerimi ve kendi fikirlerinizi de bu yönde hayata geçirirseniz iş gücünde, üretimde ve gelirlerinizde artış sağlayabilir, bununla birlikte giderlerinizi de önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Elinizdeki takımı en iyi şekilde yönetmenin zamanı geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here