Catering Firması Açarak Para Kazanma

Catering denince akla, güzel şirket yemekleri, eşsiz yemekli düğünler, kahvaltı organizasyonları gibi bir çok organizasyon gelmektedir. İnsanlar bu tarz özel günleri düzenlemek için profesyonel bir ekipten her zaman yardım alır. Sizlerde bu profesyonel ekibin başında olabilir, yöneticisi olabilir veya düzenleyenleri arasında olabilirsiniz. Sermayenizle doğru orantılı bir şekilde açılacak bir catering firmasıda o kadar büyük olabilir. İyi bir catering firması açmak için yapılması gereken tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Catering Firması Nasıl Açılır

Catering firmaları insanların özel günlerinde, büyük bir ölçüde yüklerini omuzlarından alarak tüm organizasyonu düzenlerler. Kulağa kolay gelebilir ama alınan sorumluluk o kadar büyüktür ki organizasyonda gerçekleşen tüm herşeyden catering firması yetkilileri sorumludur. Bu çok büyük bir taşın altına elinizi sokmaktan farksızdır. Catering firmaları düzenledikleri her organizasyonda yaptığı işin kalitesi ne kadar iyi olursa o kadar çok yeni iş imkanı artar. Örnek vermek gerekirse düzenlenen bir iş yemeğinde gelecek olan farklı firmalar, bu iş yemeğinden memnun kalırlarsa yapacakları başka anlaşmalardada sizinle çalışmak isterler. Bir catering firması açmak için ortalama 200 bin tl bir sermaye gerekir. Gezen bir mutfak kurmak sandığınız kadar kolay değildir. Catering firmaları gittikleri bölgede bir mutfak oluştururlar, bu mutfak sayesinde insanlara sıcak ve taze ürünlerin sunumu yapıp onların iyi vakit geçirmesini sağlarlar. Catering firması olabilmek için belediyeden ve turizm bakanlığından izin almak gerekir, aynı zamanda bazen yapılacak olan organizasyonlarda içki tüketimi gerçekleşeceği için içki ile alakalı ruhsatlarıda almalıdırlar. Bu durum ülkemizde herhangi bir işletme açan herkesin yerine getirmesi gereken bir durum olduğu için gözünüzü korkutmasın rahat bir şekilde bu işi gerçekleştire bilirsiniz.

Catering firması açacak olan kişi bir depoya ve zaman zaman çalışacağı bir mutfağa sahip olmalıdır. İşinin bütün yükünü bu şekilde üzerinden atabilir. Sizin için en iyi olacak yöntem budur. Bir catering firması düzenlediği organizasayonlarda harcayacağı masrafın 3 katı kadar para kazanır. Aşağı yukarı bir düğünden örnek vermek gerekirse. Yemekli ve içkili bir düğün göz önünde bulundurulduğunda, 200 kişilik bir yemekli düğünde kişi başı 130-180 tl arası bir fiyat verilir. Bu verilen fiyat hesaplandığında 30-40 bin tl arası bir ücret çıkar. Bu hizmetin maliyeti size her şey dahil 10 bin tl civarındadır. Kar oranının çok yüksek olduğu bu sektörde alınan sorumluluk bu parayı sonuna kadar hak ettiğinizi gösterir.

Catering Firması Açan Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Şeyler

Bir catering firması çok kalite hizmet vermek ister. Bu hizmeti verebilmesi için önceden anlaştığı hizmetlerin parasını harcayabilmelidir. Yani yapılacak bir sunumdan önce ciddi bir para alınamaz genellikle iş bitimde ücretler alınır. Bu yüzden organizasyon sırasında tüm masrafları rahat bir şekilde yapabilmeli ve kaliteden ödün verilmemelidir. Bu şekilde hazırlanan organizasyonlarda başarı kaçınılmaz son olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here