arama

Çiçek Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Çiçek Tasarımı Yaparak Para Kazanma Detaylı Anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Çiçekler gören herkesi mutlu edebilen, rengarenk hatta her farklı çiçek türüne ve rengine göre farklı anlamlar yüklenebilen varlıklar. Tabi ki hal böyle olunca da çiçek kendine belli bir pazar edinmiş ve yıllardır bu iş ile uğraşan insanlara bir ekmek kapısı olmuştur. Genelde her caddede görebileceğiniz bir çiçekçi, yol kenarında oturup çiçek satan teyzeler, hatta ellerinde gül ile sahil kenarında peşinizden gelen çiçek satan çocuklar. Bütün bunlar bize çiçek satmanın ciddi bir iş, bir gelir kapısı olduğunu gösteriyor. Biz de bu yazımızda çiçek tasarımı yaparak para kazanma konusunu sizlere anlatacağız.

Bu anlattıklarımız sizi korkutmasın çünkü herkes çiçek satmak için bir çiçekçi sahibi ve ya sokaklarda yerde oturup çiçek satan bir teyze olmak zorunda değil. Evinizde de çok kolay bir şekilde çiçek yetiştirip satabilirsiniz. İster bir çiçekçi ile veya bir organizasyon şirketi ile anlaşıp yetiştirip, tasarladığınız çiçekleri onlara satabilir isterseniz de günümüz dünyasının fırsatlarından birini kullanıp internetten çiçek satabilirsiniz.

Çiçek Tasarımı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Çiçek tasarımı yapmak denilince bu tasarım kelimesi sizi korkutmasın. Çiçek tasarımı nasıl yapılır? Bu konumuzda size bu sorunun cevabını vereceğiz. Çok kolay bulunan bir makas, bir kurdele ve renkli kumaşlarla tasarım işinin altından çok kolay kalkabilirsiniz. Siz de bir çiçekçiden mutlaka bir çiçek almışsınızdır ve çiçeği süslemek için yapılan beş dakikalık işlemi görmüşsünüzdür. Burada kullanılan tasarım kelimesi aslında yapılacak olan süsleme işlemini biraz daha ticari bir hale getiren bir kelimedir. Çiçek süslemesi yerine kullanılan çiçek tasarımı, aslında yapılan işin tüketicinin kafasında daha makul bir hal almasına ve değerli olmasına yarar. Küçük bir kelime oyunundan ibarettir.

Mesela canlı bir çiçek ile uğraşmak istemediniz, alerjiniz var veya çiçek yetiştirecek bir yere sahip değilsiniz ama ev hanımısınız ve bu işi yapmak istiyorsunuz. Hem bu işi yaparken zevk alacağınızı hem de para kazanacağınızı düşünüyorsunuz. Merak etmeyin sizin için de bir çözümümüz var. Cansız çiçek.

Her yerde çok ucuza çok sade bir yapay çiçek alıp, onu ucuz ve renkli boncuklar kumaşlar kurdeleler ile süsleyip 2 katı fiyatına satabilmeniz de mümkün. Eğer interneti kullanırsanız da alacağınız her ürün hem daha ucuza gelecek hem de evden çıkmanıza gerek kalmadan ayağınıza gelecektir. Bu yapay çiçekler de daha uzun raf ömrüne ve hemen satılmaması konusunda da sıkıntı yaşamamanıza sebep olacaktır.

 Çiçek Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiçek tasarımı yapmak için gereken malzemeler listesini sizinle yukarda birkaç kez paylaşmıştık. Şimdi gelelim işin püf noktasına. Bu çiçekleri yapmak için gerekenlere. Gayet kolay olan bu işi yapmak için sadece güzel bir göz zevkinizin olması gerekmektedir. Biraz da el işine yatkınlığınız olmalı. Bu iki özelliği de taşıyorsanız siz de birer çiçek tasarımcısı adayısınız.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.