Çiğ Köfte Bayiliği Açmak

Çiğ köfte alışılmış ve vazgeçilmez lezzetlerimiz arasında yerini almış bir yiyeceğimizdir. Adından sıkça bahsedilir ve bazı kutlamalarda özel günlerde tüketildiği de görülmüştür. Çiğ köfte gördüğü bu ilgiden dolayı iyi bir iş fırsatı haline gelmiştir. Açılan bu iş kapısını değerlendirmek isteyen ve değerlendirmiş olan birçok girişimci olsa da, hala geniş bir Pazar kitlesi bulunmaktadır. Pazar kitlesinin bu kadar yoğun olduğu bu sektörde kar payı da oldukça yüksektir. %100 karı olduğu bilinen çiğ köfte bayilikleri giderek artmaktadır ve bu artış bu hızla devam ederken sizlerde pastadan payınızı almalısınız. Bu yazımızda sizlere çiğ köfte bayiliği açmak hakkında bütün detayları aktaracağız.

Çiğ Köfte Bayiliği Nasıl Açılır ?

Çiğ köfte bayiliği ister bir marka adı altında isterseniz de kişisel bir isim adı altında açılabilir. Marka adı altında açılan bir çiğ köfte bayiliğinde aşağı yukarı 5 bin tl para gitmektedir. Diğer yandan kişisel bir isimle açılmasında da aynı masraflar yapılmaktadır. Marka olarak açılan çiğ köfte bayiliğinde markadan alınacak ürünleri iç piyasa da daha ucuza bulmanız muhtemeldir. Fakat markanın insanlar üzerinde yarattığı etkiyi de göz ardı etmemek lazım. Çeşitli araştırmalar yapılarak size en uygun bayiyi bula bilirsiniz.

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren battal bey çiğ köfte bayiliği açmak sandığınızdan çok daha kolaydır. Düşük bütçe ile yüksek kazançlar sağlamak için değerlendirilecek iş fikirleri arasında olan battal bey çiğ köfte bayiliği ortalama 5 bin tl bir masraf ile açılmaktadır ve % 100 kar oranı vardır.

Adından sıkça bahsettiren bir diğer firma ise Tatlı Ses çiğ köfte bayiliğidir. Gündemden adını neredeyse hiç sildirmeyen Tatlı Ses Çiğ Köfteleri, sektörde oldukça iddialı bir durumda. Özellikle İstanbul’u kasıp kavuran bu lezzet diğer illerde de başarılı bir faaliyet göstermektedir.

Çiğ köfte bayilikleri arasında örnek verebileceğimiz bir çok firma bulunsa da en iyiler arasında bu bayiler yer almaktadır. Özgün kalitesi ve lezzetiyle rakiplerine ciddi ölçüde fark atmış durumda. Eğer çiğ köfte bayiliği açmayı düşünürseniz ilk önce bu firmaları değerlendirmelisiniz.

Çiğ Köfte Bayiliği Açılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çiğ köfte bayiliği açarken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi konumdur. Açtığınız yer cadde üstü veya işlek bir yer olmak zorunda değildir ama bulunabilir olması sizin için çok büyük avantaj olacaktır. Açılan çiğ köfte bayilikleri arasında sorun yaşayan bayiler genellikle bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Kar oranı çok yüksek olduğu için çok iş yapılmasa da bir kazanç sağlamak mümkündür.

Bir çiğ köfte bayisinin işletmeciliğini yapacak kişi temizliğine çok dikkat etmelidir. Yemek sektöründe temizlik çok önemlidir. Özellikle rakibin bol olduğu bu sektörde sizi rakiplerinizden ön plana çıkartacak şeyler temizliğiniz, lezzetiniz ve güler yüzünüz olmadır. Gerçek bir esnaf olmayı gerektiren bu işin çok büyük bir iş yükü yoktur. İş yükünün hafif olması sizi yanıltmasın, dükkanı geç saatlere kadar açık tutmalısınız çünkü dükkan ne kadar uzun süre açık kalırsa iş hacminizde o kadar artacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here