Çikolata Dükkanı Açmak İsteyenleri Aydınlatıyoruz

Çikolata tüketimi yıllardır süre gelen lezzetli damak tatları arasında yer almaktadır. Özellikle bayanların dayanılmaz noktada tükettiği tatlı şekerlemeler arasındadır. Avmler’de çikolata şelaleri konseptinde açılan stantlar dikkat çekmektedir. Çikolata dükkanını bir çok konseptte açabilmeniz mümkün. Örnek verecek olursak; Çikolata şelalesi, hediyelik çikolata, gurme çikolata tarzı bir çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Yazımızın devamında, çikolata dükkanı açmak isteyenler için aradıklarını bulabilecekleri bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Çikolata Dükkanı Açmak

Öncelikle rakiplerinizi tanımanız şart. Geniş bir arge çalışması yapmanızı öneriyoruz. Rakiplerinizi iyi saptayın ki başarıya kolay ve çabuk ulaşasınız. Ne tarz çikolata konsepti oluşturacağınızı, dükkan açacağınız bölgenin ihtiyacına göre belirlemeniz mümkündür. Daha önce yapılmamış fikirleri hayata geçirmek sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Açacağınız dükkanda üretim ve satış alanı olması gerekmekte. Dükkanın bir bölümünde üretim yaparken, diğer bölümünde ise ürünleri sergileyeceğiniz alan olması gerekecek. Bu hususa göre dükkan seçimi yapmalısınız.

Üretim için malzemelere ve ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Bu ekipmanları pazar araştırması yaparak tedarik edebilirsiniz. Üreteceğiniz çikolataları sergilemek için vitrine ihtiyacınız olacak. Dikkat çekici vitrin dolap alarak müşterilerinizin iştahını kabartabilirsiniz.

Dükkan için ruhsat, vergi levhası gibi açılış için izin almanız gerekecek. Satış ruhsatı olmazsa olmazlardandır. Gerekli evrakları eksiksiz alın ki ileride sorun yaşamayın. Gıda sektöründe olacağınız için sağlık bakanlığından da onay almayı unutmayın.

Daha önce bu sektörde faaliyet sürmüş ustalar ile çalışmanız size fayda sağlayacaktır. Zira çikolata yapımında lezzet ve kıvamı yakalamak şarttır. Kıvamı yakalayamazsanız, insanlar çikolatadan haz alamaz ve tercih edilmezsiniz.

Reklam safhasına gelindiğinde masraftan kaçınmayın. Kaliteli reklamlar ile firmanızı çekici hale getirin. Farklı motiflerde çikolatalar üretin. Dikkat çekin ve para kazanın..

Web sitesi kurun ve yaptığınız farklı lezzetleri fotoğraflayarak paylaşın. Sosyal medyalarda sayfalar oluşturun ve takipcilerinizi arttırın. Yaptığınız her yeni ürünü bu mecralarda tanıtın, paylaşın.

Ben bu kadar kalem işle uğraşamam diyenlerden olabilirsiniz. O halde sizlere bayilik veren firmalar ile çalışmanızı tavsiye edebiliriz. Bayilik veren çikolata firmaları ile anlaşıp, anahtar teslim dükkanınızı alabilir ve direk satış kıvamına gelebilirsiniz.

Çikolata Dükkanı Kurmak İsteyenlere Tavsiye..

Hijyen ve müşteri memnuniyetini zirvede tutmalısınız. Mutlu ve güler yüzlü olun ki talepleriniz artış göstersin. Unutmayın ki, ilgi ve alakanızdan ötürü bir çok müşteri, ihtiyaç duymadığı halde bile sizden alışveriş yapmaya gelecektir. Bu fırsatları iyi değerlendirin. Personel memnuniyetini üst seviyelerde tutun. Personelin gönlünü kazanırsanız, onlarda size karşılığında fazlasıyla para kazandıracaktır. Tüm bu hususlar birbirine bağlı bir zincir gibidir. Halkaları sağlamlaştırın ve zirveye tırmanın.

Not; Her sektördeki dükkan açılışında istenilen evraklar birbirine benzerlik göstermektedir.. Dükkan açacağınız bölgedeki belediyeler ile görüşmeniz, istenilen evrakları doğru kaynaktan öğrenmenize vesile olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here