Coffeemania Bayiliği Ve Şartları

Coffeemania, franchise vererek büyüme göstermiş bir firmadır. Ülkemizde toplamda onlarca sayıda mağazası vardır. Dükkanları 200-300 metrekareliktir ve bir dükkana yatırım miktarı, 500-600 bin TL arasındadır. Kahve severler olarak, kahve sevenlere en lezzetli, kaliteli ve damakta iz bırakan kahve içimi yaşatmak adına bu yola çıkan kurucuları, daha sonra içecek ve yiyecek menülerini genişletmiştir. Artık sadece kahve ile değil birbirinden farklı çeşitte, lezzetli menü seçenekleri ile değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Yurt dışında, Malezya’da iki ayrı bayisi vardır. Yakın gelecekte farklı projeleri de olan firmanın, bayilik alanlar tarafından yapılan yatırımları, 18 ay ile 24 ay arasında kendini amorti edip, geri dönmektedir. Coffeemania ortalama günlük cirosu ile de adından söz ettirmektedir. Bulunduğu ile, konumuna göre günlük ortalama cirosu 8-9 bin lira arası kazanılan yerler de vardır 80 bin lira kazanılan yerler de mevcuttur. Bu nedenle marka, bayilik verirken lokasyonun iyi olmasına, ana caddelere, yaya yolunun çok kullanıldığı, kalabalık yerlerde konumlanmasına önem vermektedir.

Öncelikle iş etiğine verdiği önemi sıklıkla gösteren marka, üretmeyi ve çalışmayı seven herkesin bu işi yapabileceğine inanıyor. İlk olarak Coffeemania’nın internet sitesindeki formu yatırımcı olarak doldurup, aklına takılan konuları sıkça sorulan sorular bölümünden iletmeniz isteniyor. Daha sonra, yapılan değerlendirmeler sonucu durumunuz olumlu ise, yatırımcı olarak size ön görüşme randevusu verilmektedir. Bu görüşmede karşılıklı anlaşma sağlanırsa, sözleşme imzalanır ve on yıllık yapılır. On yıllık sözleşmelerin onuncu yıl sonunda yenileneceği varsayılır.

Daha sonra mekanı açmak için uygun yer belirleme, ölçütleri yatırımcı ile paylaşma, mimarlar ile proje alıp, mekanı değerlendirme aşamasına geçilir. Daha sonra mimarlar projelerle birlikte bir yatırım bütçesi çıkartır. Bu bütçe ödendikten sonra, mimarlar tüm mekanı, anahtar teslim olarak, öngörülen ve anlaşılan tarihte yatırımcıya teslim eder. Bundan sonra mekanın isim hakkı, kullanımı, üzerinde yapacağınız tasarruf hakları size devredilmiş olur.

Sözleşmelerin on yıllık yapılmasının nedenleri, kalıcılığı arttırmak, uzun süren işler başarabilmek ve marka adını ve isim hakkını on yıllığına orada koruma altına almaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here