Dizi-Film Çevirisi Yaparak Para Kazanma

Yabancı dil biliyorsanız ve bu dil İngilizce ise dizi-film çevirisi yapmak ve bu iş üzerinden ek gelir sağlamak günümüzde mümkün. Birçok ek iş imkânı ile çeşitli kazançlar elde eden insanlar var. Bu iş İngilizce bilen biri için zevkli bir iş olmasının yanı sıra bol kazançlar vaat eden bir iş olabilir. Ek iş olarak yapılabilecek bir iş olmasının yanında yabancı dil seviyesine göre kaliteli işler çıkartarak sabit kazançlar da elde edebilirsiniz.

Dizi-Film Çevirisi Nasıl Yapılır?

Çeviri yaparak para kazanmanın birçok yolu mevcuttur. Altyazı çevirisi bu yollardan biridir. Dublaj çevirisine göre daha kolaydır. Daha çok öğrencilerin yaptığı bu çeviri türünü yapmak, yabancı dili iyi derecede biliyorsanız çok kolaydır. Filmi izleyerek alt yazıları çevirmelisiniz. Bu iş için bazı yardımcı programlar kullanabilirsiniz. Anlaştığınız sitelerin filmlerinin ve dizilerinin altyazı çevirisini yaparak para kazanmanız gayet normaldir. Dublaj çevirisi ise bir başka çeviri yöntemidir. Fakat dublaj çevirmenliği biraz eğitim isteyen bir iştir. Zorluk seviyesi yüksektir. Replikleri aynı anda ve aynı tepkileri yansıtarak çevirmeniz gerekir. Dizi-film çevirisi yaparken zorluk seviyesi sizin İngilizce’ye ne kadar hâkim olmanızla alakalıdır.

Dizi-Film Çevirisi İşi Nasıl Bulunur?

Bu işi bulmak oldukça kolaydır. Yabancı dil yeteneğiniz varsa internette dizi-film yayınlayan sitelerin çevirmen ilanlarına bakabilirsiniz. Ayrıca film yayınında bulunan siteleri bularak yorum bırakabilirsiniz. Ya da iletişim bilgilerine ulaşıp bizzat arayabilirsiniz. İlgili sitelerden geri dönüş yapılması muhtemeldir. Daha sonra size örnek bir iş göndererek sizi test ederler. Eğer güzel bir iş çıkartırsanız artık iş almaya başlayabilirsiniz. Ne kadar iyi olursanız o kadar vazgeçilmez olursunuz.

Dizi-Film Çevirisi Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Bu işten elde edilecek gelir yaptığınız çeviri kalitesine göre ve filmlerin uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Çeviri başına ortalama 50-150 TL kazanç sağlamanız mümkün. Bu kazançta dizi ve filmlerin uzunluğuna ve kelime sayısına göre azalma ya da artmalar olabilir. Sizde dizi-film çevirisi yaparak para kazanmak için gerekli unsurlara sahipseniz bu işten zamanla iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. İyi günler. Fluent (akıcı) seviyede konuşma yazma anlama İngilizcem var. Çeviri işini rahatlıkla yapıyorum. İlgili firmalarla nasıl iletişime geçebilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here