Doğal Taş Satarak Para Kazanma

Doğal taşlar, doğadan çıkarılan, işlenip satılabilen, bazıları inşaat malzemesi olarak kullanılabilen ve bazıları da aksesuar olarak kullanılabilen taşlardır. Bu taşların çoğu eski zamanlarda inşaat malzemesi olarak kullanılırdı. Sadece bir kısmı aksesuar yapımında yer alırdı. Fakat günümüzde doğal taşların, kendilerine özgü özellikleri olduğunun öğrenilmesi ile bu taşların aksesuar yapımında daha çok kullanılmalarına yol açtı. Hatta bu taşlar artık hiç işlenmeden de satılmaktadır.

Doğal Taşlar Nerelerde Bulunur?

Doğal taşlar, yer altında ve mağaralarda bulunurlar. Genelde taş ocaklarında veya kazılarda yerin altından çıkarılan büyük kaya parçalarının içerisinde bulunurlar ve bu kaya parçaları kırılarak veya dikkatlice kesilerek içlerinden doğal taşlar çıkarılır. Bazı doğal taşları ise mağaralarda bulunurlar. Mağaralardaki dikit veya sarkıtların üzerinde tamamen hazır vaziyette bulunan bu doğal taşlar ise büyük bir özenle toplanmaktadır.

Doğal Taşlardan Nasıl Kazanç Elde Edilir?

Doğal taşlardan kazanç elde etmek için üç farklı yoldan birini tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır:

  • İmkanınız varsa bu doğal taşları çıkarıp satmak, oldukça karlı olacaktır. Çünkü işçilik maliyetini aradan çıkarmış olacaksınız. Böylelikle çıkarmış olduğunu doğal taşı internet üzerinden veya kendi açtığınız bir işletme sayesinde satmanız, size direkt kazanç sağlayacaktır.
  • Diğer seçenek ise, internette veya başka bir yerde görmüş olduğunuz doğal taşı ucuza alarak fiyat yükseltip gene internet veya kendi işletmeniz sayesinde başkalarına satarak para kazanabilirsiniz.
  • Bunların yanı sıra, işlenmemiş bir şekilde aldığınız doğal taşı işleyerek bir aksesuarda kullanabilir ve o aksesuarın değerini yükselterek satıp daha yüksek bir kar elde edebilirsiniz.

Doğal Taşların Özellikleri ve Fiyatları

Doğal taşların fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Birçoğunun birbirinden farklı özellikleri ve kullanan kişiye göre farklı etkileri bulunmaktadır. İşte, yaygın olarak tercih edilen birkaç doğal taş ve özellikleri:

  • Akik taşı: Cesaret, enerji ve özgüven veren bir taştır. İşlenmemiş fiyatı 75 gramı için 9-10 TL arasıdır. İşlenip aksesuar için kullanıldığında bu fiyat daha da yükselir.
  • Yeşim taşı: Merhamet, uysallık, hoşgörü ve dinlendirici etkisi olan bu taşın işlenmemiş fiyatı 75 gramı için 8-10 TL arasıdır.
  • Kuvars taşı: Doğal taşlar arasındaki en popüler olan taştır. Bilgelik ve psişik güçleri arttırır. İşlenmemiş fiyatı 75 gramı için fiyatı 45 TL civarındadır.

Son olarak, doğal taş satarak para kazanmak istiyorsanız mutlaka bu taşlar hakkında geniş çaplı bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Bu taşlar hakkındaki birçok kaynak kitabı okuyup elde ettiğiniz bilgiler ışığında birkaç doğal taşı alıp incelemeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here