arama

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanma

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanma Detaylı Anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Doğum fotoğrafçılığı tüm dünya ülkelerinde çok sık rastlanan bir meslektir. Ülkemizde de yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır. Fotoğraf çekerek para kazanılabileceğini herkes biliyordur. Bazı siteler üzerinden çektiğiniz fotoğrafları satma şansınız bile oluyor. Ama bu yazıda sizlere doğum fotoğrafçılığı yaparak para kazanma yollarından bahsedeceğiz.

Profesyonel olarak fotoğraf çeken, ya da işin temelini bilen herkes doğum fotoğrafçılığı yapabilir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey profesyonel bir fotoğraf makinesidir. Eğer bu konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ama makineniz yoksa ve ayrıca kendinizi denemek istiyorsanız kiralayabileceğiniz dükkanlar bulunmakta. Bu gibi yerlerden tripot, fotoğraf makinesi gibi ihtiyacınız olan eşyaları kiralayabilir kendinizi test edebilirsiniz.

Doğum fotoğrafçılığı ülkemizdeki yıkılmayan tabular nedeni ile genelde kadınların yaptığı bir iştir. Ama tabii erkekler de bu meslekten yararlanabilir. Önemli olan doğru insanlar ile çalışmak ve işinizi tam anlamı ile düzgün bir şekilde yapmaktır. Özellikle karşınızdaki kişinin ne istediğini tam olarak bilmeniz gerekir. Bu durum tüm fotoğrafçılık tiplerinde geçerlidir.

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Doğum fotoğrafçılığı yapmak konusunda eminseniz ilk önce atmosferin nasıl olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bir yakınınızın doğumuna katılarak doğumhanenin nasıl bir yer olduğunu, hareket etmenizin nasıl kolay olacağını anlamış olursunuz. Eğer bu mümkün değilse internet üzerinden doğum videolarını izleyebilirsiniz. Fotoğrafçıların hangi açıları kullandığını bilmeniz de işte ilerlemenizi sağlar.

Her işe başlarken bu işi yapanların örneklerine bakmakta fayda vardır. Bu sayede kafanızda bir şablon oluşur. Çalışmalarınızı da gerçekleştirirken zorluk çekmezsiniz. Aynı zamanda bu işe başlamadan önce prensiplerinizi belirlemeniz gerekir. Müşterileriniz ile doğrudan iletişime geçerek güven vermeniz doğru bir yaklaşım olacaktır. Bunun yanı sıra sözleşmelerden de yararlanın. Böylece iş bitiminde anlaşmazlıklara yer verilmez.

Bazı hastanelerde doğum sırasında yabancı birinin olmasına izin verilmez. Müşterilerinize hastane ile iletişimde olmasını söylemeniz gerekir. Aksi taktirde sorun yaşayabilirsiniz. Bir başka yöntem ise hastaneler ile anlaşma sağlamanız olacaktır. Mesleğinizin bu olduğunu söylediğinizde daha anlayışlı yaklaşabilirler. Aynı zamanda kendinize bir kartvizit yaptırın. İnsanların gözünde farklı bir yeriniz olur, size daha rahat ulaşır ve iş olanaklarınız artar.

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğum sürecinde nelerle karşılaşacağınızı bilmediğiniz için soğukkanlı tavırlar sergilemekte fayda vardır. Sakinliğinizi her zaman koruyun ve herhangi bir problem olursa doğumhaneyi gelmeniz istenene kadar terk edin. Bu sayede insanlar ile aranızdaki iletişim doğru bir hal alır. Özellikle doğum fotoğrafçılığı yaparken bunun önemli bir yeri vardır.

Aynı zamanda bu işi tanıdıklarınız için de olsa bedava olarak yapmayın. Çok yakınlarınız dışında herkesten belirlediğiniz ücreti alın. Çünkü bu sizin mesleğiniz ve kim olursa olsun bir çalışma performansı gösteriyorsunuz. İşinize olan saygınızı kaybetmemek adına prensiplerinizi baştan belirleyin.

 

 

 

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.