Domino’s Pizza Bayiliği ve Şartları

Dünya genelinde büyük bir marka değerine sahip olan Domino’s Pizza, aynı zamanda Türkiye’nin de önde gelen en güvenilir pizza markaları arasında yer almaktadır. Birçok girişimci yatırımlarını iyi bir işe yönlendirmek için son dönemlerde pizza ve benzeri restoranlar üzerine harcamaktadırlar. Son 7-8 yıldır özelliklede genç kesimin ve çalışan insanların hazır yiyecekler üzerine tercih ettiği pizza, burger ve benzeri satışlar yapan yerlerin çoğalmasını sağlamıştır. Bu nedenle doğru bir yatırım yapmak isteyenler genellikle bu tür işler üzerine yoğunlaşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir marka olan Domino’s Pizza, günümüz kapsamında toplamda 70 ülkede hizmet vermekte olup 10 binden fazla bayi ağına sahip olmaktadır.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1996 yılında başlayan marka, özelliklede evlere servis ve pizza lezzeti konusunda diğer lider markalara kısa sürede ulaşmış bir yapıya sahip olmaktadır. Ülkemiz genelinde 400’den fazla şubesi bulunan Domino’s Pizza, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Franchising kapsamında ele aldığımız markanın ülke genelinde tercih edilme durumu, bilinirliği ve güvenilirlik derecesi oldukça yüksek. İnternet ve televizyon reklamcılığı üzerine ayırmış olduğu maliyet ile sürekli göz önünde duran Domino’s Pizza, bu kapsamda bayi sayısını her geçen gün arttırarak ülke genelinde ve dünya bazında bayilik sayısını arttırmaya devam ediyor.

Neden Domino’s Pizza Bayiliği Almalıyım?

Domino’s Pizza’nın marka değerini hemen yukarıda anlattık ve bunun haricinde bayilerine sağlamakta olduğu ayrıcalıkların bir diğer kısmı ise ilk etapta teknoloji üzerine en iyi ve en son sistemlerin profesyonel olarak tam destek ile sağlanması üzerinedir. Birbirinden çeşitli ürünleri sunan Domino’s Pizza’dan bayilik alarak önemli bir marka altında bulunmanız sizin için iyi bir prestij sağlayacaktır. Bayilik anlaşması için 10 yıllık bir sözleşme süresince markaya bağlı olacaksınız. Mağaza lokasyon seçimi olarak Domino’s markasının uzman ekipleri tarafından tavsiyeler alarak doğru kararı verebilirsiniz.

Domino’s Pizza Bayilik Şartları

Her kurumda olduğu gibi Domino’s Pizza’dan da bayilik almak için markanın bir takım şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartların başında ilk etapta işletmenin başında duracak olan kişiyle alakalı olmaktadır. İşletmenin başında duracak kişinin en az %51’lik hisseye sahip olması gerekirken ayrıca finansal kapsamda da yeterliliği olmalıdır. Yatırım yapacak olan kişinin en az 250 bin dolar + KDV bayilik için bedel ödemesi yapması gerekmektedir. Yatırımcı işletmenin başında duracağı gibi, günlük iş zaman dilimin büyük bir kısmını ve enerjisini işe adamalıdır. Bunların dışında ön protokol döneminde yer almakta olan pratik ve teorik eğitimlerini de başarılı bir şekilde gerçekleştirmelidir. 250 bin dolarlık yatırım maliyeti dükkanın kirası, konumu ve kiralandığı an ki kullanılabilir durumuna göre değişiklik gösterebilir. Yatırım bedeli içerisinde üniformalar, iç ve dış dekorasyon, tabela, isim hakkı ve mutfak için gerekli olan tüm araç ve gereçler dahil olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here