Dünyada En Çok Kazanan Youtuberlar

Youtube artık milyonlarca insanın, aynı anda farklı türde videoları izleyebildiği, aynı zamanda da paylaşabildiği bir mecra haline geldi. Ancak bunların arasında bazı kanallar var ki, milyonlarca aboneye hitap ettiği için popülerleşmeye, popülerleştikçe daha da bilinmeye başladı. Bu nedenle bazı kanallar rakiplerinden sıyrılmakta ve Youtube’dan kazandığı büyük meblağlarla adından söz ettirmektedir.

Youtuber’lık Nedir?

Youtube’un artık herkes tarafından bilinen, kaliteli içerik üreticileri için çok büyük bir para kazanma kapısı olduğu malumunuz. Ancak youtuber’lık nedir diyecek olursak, Youtube’da bir hesap açarak, kanalını kendi belirlediği konsept doğrultusunda çektiği videolar ile zenginleştiren içerik üreticilerine verilen addır.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle, oluşturacağınız Youtube kanalınız için bir konsept belirlemelisiniz. Makyaj, doğa, belgesel, eğlence, vlog, yemek vb. gibi birçok alanda kanalınıza video çekebilirsiniz. Bunun dışında birkaç konsepti birleştirerek de kanalınızı zenginleştirmeniz olası. Alacağınız kaliteli, ses ve görüntü ayarları iyi yapılmış bir kamera ile çekimlere başlayabilirsiniz.

En Çok Kazanan Youtuber’lar

Youtube’dan para kazanan kanallardan bazıları var ki gelirleri ünlü sanatçıları bile geride bırakacak hale gelmiş durumda. Popülaritesiyle kazancını katlayan bu gizli zenginlerden bazıları:

  • Pewdiepie – Kendisi oyun videolarına kattığı ilginç ve eğlenceli yorumları ile kısa sürede ünlenerek Youtube’un en çok abonesi olan kanal haline geldi. 57 milyon abonesi olan kanalın yıllık kazancının 15 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.
  • Roman Atwood – Başlarda şaka videoları ile Youtube kariyerine başlamış daha sonra da vlog kanalı ile günlük hayatını izleyicilerine yansıtmak istemiştir. Şaka kanalı 10 milyon aboneye sahipken vlog kanalı 13 milyona ulaşmıştır. Yıllık kazancının 8 milyon dolar olduğu tahmin edilmektedir. Apartment for Rent in Marina Village
  • Lilly Singh – Kanal adını daha sonra superwoman olarak değiştirse ve videolarını çeşitlendirse de kendisi ilk başlarda rap müzik yaparak videolarına başladı. Daha sonra ünlülerin taklidini yapan eğlenceli videolar ile daha çok dikkat çekerek popülerleşen kanaldan yaklaşık 7.5 milyon dolar kazanıldığı tahmin ediliyor.
  • Smosh – Oyun dünyasını gerçek dünyaya taşıyarak kaliteli bir mizahla harmanlayan ekibin, 22 milyon abonesi ve Youtube’dan yaklaşık 7 milyon dolar geliri var.

Yüksek paralar kazanan Youtuber listesi daha da uzar gider. Kendine bu listede yer vermek isteyen herkese başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here