arama

E-Kitap Satarak Para Kazanmak ( Ebook )

E Book Satmak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Becerilerinizi ve bilginizi, bir yetenek öğrenmeye, kariyerlerinde ilerlemeye veya kendi işlerini kurmaya çalışan kişilere indirilebilir bir e-Kitap haline getirmek, doğru kitleyi hedeflerseniz güçlü bir gelir imkanı sunar. Leslie Samuel’in e-Kitapları çevrimiçi satma konusunda ve bu yan iş fikri etrafında strateji oluşturmaya başlamak için mükemmel bir kılavuz olacaktır sizin için.

E-Book Nedir

Yaygınlaşan digital platformlar kitaplarıda içine alıyor. E-book olarak adlandırdığımız kitapların normal kitaplardan tek farkı yer kaplayan tozlanan bir yerde olmamasıdır. Digital bir platformda yer edinmiş e-bookların içeriği herşeyi içinde barındırabilir. Bu içeriği sayesinde sizlerde ek gelir elde bilirsiniz. İnsanlar tablet ve bilgisayarlarında uzun süre vakit geçirmektedir. E-book insanların kullandığı bu digital platformlardaki kitapların tümüne verilen isimdir.

E-book Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

E-book kitaplar üzerinden para kazanmanın farklı bir çok yolu vardır. Yaygın olan yolu ise insanların kendilerini geliştirmesi üzerine, bir konuda uzmanlık yaratmak amaçlı yazılmış olanlarıdır. Bu konuya örnek verecek olursak. Diyelim ki siz iyi bir e ticaret yöntemi biliyorsunuz ve uyguluyorsunuz. Aynı zaman da bildiğiniz bu e ticaret yöntemini insanlara pazarlayarak onların öğrenmesini yöntemi toplu bir şekilde geliştirmek istiyorsunuz. Uzmanı olduğunuz bu alanda yazacağınız bir e-book ile geniş kitlelere ulaşabilir ve kazanç elde bilirsiniz. Aynı zamanda insanlara bu kadar yayılacak olan bu bilgi, çok fazla gelişecektir. İlerleyen bu bilgi tekrar düzenlenerek yeni e-booklar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Başarınız zamanla katlanacak ve büyük bir aile oluşturacaksınız.

E-Book Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-book yazan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktaların başında sunum gelmektedir. Sunum kısmında kitleye hitap etmek hedeflediğiniz kitleyi tatmin etmek çok önemlidir. Ebooklarınızda hedeflediğiniz kitleye şişirilmiş bilgi sunmaktan kaçınınız. Çünkü bu kitleyi kandırmaya yönelik çalışmalar ilk etapta size hızlı bir giriş yakalatsada, geri dönüşü olumsuz olacaktır. İsminiz kirlenecek ve geleceğe dönük daha büyük projeler yapmanız olanaksızlaşacaktır. Yazdığınız konuda gerçek bir uzmanlığa sahip olmanız çok önemlidir. Kulaktan dolma bilgiler sizi bir yere götürmeyeceği gibi sizden ebook alanları da hayal kırıklığına uğratacaktır.

E-book Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Oluşturulan bir ürünün tanıtımını yapmak o ürünü oluşturmak kadar önemlidir. Oluşturulan bu ürünlerin tüm detayları incelenmeli ve insanlara güzel bir sunum ile aktarılmalıdır. Sunum yapılacağı platformlar arasında sosyal medya çok önemli bir yer tutmaktadır. Hayatımızdan içeri girdiği günden beri, hayatımızın her alanına dahil olan bu sosyal medyalar her kitleden insanı içerisinde barındıran bir platformdur. Bu platformlarda düşük bütçeli reklamlar yaparak, yakın çevrenizden sizin hakkınızda paylaşımlar yapmasını isteyerek e-book tanıtımı yapabilirsiniz. E-bookları içinde barındıran forumlarda üyelik açarak, orda kendinizden bahsedebilirsiniz.  Yaygınlaşmak için kullanacağınız yöntem digital platformun kendisidir. Bu platformda ne kadar kendinizden bahsettirirseniz o kadar var olursunuz. Unutmayın ki büyük kitlelere ulaşmak için sosyal medya hayati önem taşımaktadır.

 

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.