E-Ticarette Başarılı Olmanın İpuçları

Dünyadaki e-ticaret piyasası, her geçen yıl artan sayıda tüketici ve çevrimiçi alışveriş avantajlarını keşfederek büyümeye devam ediyor.

Kadınlar E-Ticarette Daha Aktif Olmalı

Araştırma raporlarına göre, e-ticaret büyümesi,  ABD’deki toplam çevrimiçi satışların üçüncü çeyrekte yıllık% 15.7 artarak 101 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Ayrıca, çevrimiçi perakende satışların toplam perakende satışları, 2015 yılının aynı döneminde yüzde 7,4 olan toplam perakende satışlarının yüzde 8,4’ünü oluşturuyordu.

E-ticaret müteşebbisler için müthiş bir sektördür ve özellikle evden çalışma ve ailevi sorumlulukları olan kadınlar arasında popülerdir. Bununla birlikte, girişimciler için e-ticarete girme engelleri son yıllarda önemli ölçüde azaldı. Küçük işletme sahipleri de tüketicilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi yollar bulmaya devam eden Amazon ve eBay gibi pazar liderlerini takip etmeye çalışmak zorundalar.

Günümüz pazarında çevrimiçi bir satıcıysanız ve işinizi kurarken sağlığınızı korumak istiyorsanız, web sitenizin hızlı, güncel olmasını ve olabildiğince etkili olmasını sağlamak için elinizden gelen her şeyi yapmanız önemlidir. Sitenizde satılacak ürünler için alışveriş yapmak eğlenceli olsa da, e-ticaret başarısının gerçek anahtarları, bu ürünlerin tüketicilere sunuluş yöntemleridir.

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Günümüzde mobil cihazlara uygun bir web siteniz yoksa, e-ticarette hedeflediğiniz sonuçları asla elde edemezsiniz. Çoğu alışveriş tutkunu akıllı telefonlarını ve tabletlerini evde, işyerinde ya da hareket halindeyken çevrimiçi olarak kullanıyor ve alışveriş yapıyor. Tüketiciler, ürün ve hizmetleri aramak dışında, fiyatları karşılaştırmak, müşteri referanslarını ve ürün incelemelerini okumak ve satın alma deneyimlerini başkaları ile paylaşmak için cihazlarını kullanıyorlar.

Gerçekten rekabetçi bir online mağaza işletmek için, e-ticaret sitenizin tüm farklı cihaz arayüzleriyle sorunsuz çalışıp çalışmadığından emin olmalısınız. Tüm tarayıcılarda kullanıcılar için kesintisiz bir deneyim sunmanız ve müşterilerin Facebook, Twitter, Instagram, SnapChat, YouTube ve benzerleri gibi sosyal medya sitelerinde sizinle iletişim kurmalarını kolaylaştırmanız gerekir. Ayrıca, akıllı telefonlarını (mobil uygulamalar yoluyla) alışveriş yapmak için ödeme yapmak isteyen insanlar için daha kullanışlı hale getirmek gerekiyor.

Birden Fazla Ödeme Seçeneği

Günümüz pazarında başarılı bir çevrimiçi mağazanın bir diğer önemli bileşeni de çoklu ödeme seçenekleridir. Müşterilerin nakit ya da basit bir Visa veya MasterCard ile ödeme yapmak için içeri girdikleri günler geride kaldı. Artık, alışveriş yapanlar, sunduğunuz çeşitli ödeme seçenekleriyle e-ticaret sitenizin kasasına girdiklerinde esneklik istemektedir.

Mağazanızı olabildiğince rekabetçi kılmak için, sunduğunuz işlem türlerini genişletmelisiniz. Müşterilerin bankamatik kartları ve ayrıca PayPal, doğrudan ödemeler, BPAY, EBPP, cep cüzdanları Apple Pay, vb. seçenekler sunmanız önemlidir.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi Tasarımı

E-ticaret mağazanızın tasarımı, satış yapmanın ve rekabet edebilmenizin inanılmaz derecede önemli bir parçasıdır. Müşterilerin tercih edebilecekleri çok sayıda online mağazanın olması sayesinde, aradıklarını hemen bulamadıkları veya bir sebeple vakit kaybettikleri siteleri tekrar ziyaret etmezler. Doğru tasarım, marka imajınızı alışveriş yapanlara da aktaracak ve işletmenizin güvenilir, güvenilir ve kaliteli ürünler veya hizmetler sattığını hissetmelerine yardımcı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here