arama

Ebay Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanma

Ebay Üzerinden Satış Yapmak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Bir ürünün satılacağı bir çok platform bulunmaktadır. Bu platformlardan biride ebaydır. Ebay çok büyük bir e ticaret platformudur. E bay üzerinden doğru ürün pazarlaması yapan kişilerin e bay üzerinden satamayacağı ürün yoktur. Ebay sitesine buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

 Ebay Üzerinden Nasıl Satış Yapılır

Ebay çok gelişmiş bir e ticaret platformu olduğundan dolayı bir ürün satışı yapan kişinin kullanması gereken önemli bir platfordum. Bu platform üzerinden aklınıza gelebilecek her ürünü satabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ebay üzerinden üyelik açıp satmak istediğiniz ürünleri satabilirsiniz. Ebay üzerinde yapılacak satışlarda para birimi olarak genellikle dolar kullanılır. Dolar kullanmak iyi bir avantaj olabilirken kötü bir avantajda olabilir. Parayı hesabınıza alırken bir dolar hesabı kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Ebay bugün ülkemizde kullanılan gittigidiyor tarzı bir sitedir. Çalışma mantığı neredeyse birebirdir. Bunun sebebi gitti gidiyor bir ebay alt kuruluşudur. E ticaret sektörüde oluşturduğu istihdam ve köklü geçmişinden dolayı ebay şuan piyasada bulunan en profesyonel e ticaret platformudur. Ebay üzerinden açtığınız bir üyeliği onayladıktan sonra ürün satışı yapmaya başlaya bilirsiniz.

Ebay Üzerinden Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ebay üzerinden satış yaparken uluslar arası bir platform kullanıldığından dolayı, ebay üzerinden satış yapan bir kişinin ingilizce bilmesi ona artı bir özellik olacaktır. Ayrıca ebay üzerinden satış yaparken gönderilen ülkeye göre ürünün geç gitmesi ihtimaller arasındadır. Bir ürünün satışını yaparken ürünü alacak kişiye bu durumların uyarısını yapmalısınız. Gönderilen ürünler konusunda çok şeffaf olunmalı ve insanları olmayan bir durumun beklentisine sokmamalısınız. Ürününüzü tabiki güzel bir şekilde sunup pazarlamalısınız ama ürünleri şişirmeden olduğu şekilde insanlara aktarmalısınız. Ebay gelmiş olduğu konumdan dolayı bu tarz durumlarda ciddi bir yaptırım uygulamaktadır. Bu yaptırımlara maruz kalmamak için e bay üzerinden satış yaparken ürününüzü olduğu gibi ve kırılmayacak şekilde göndermelisiniz. Ebay üzerinden satılan bir ürüne belli bir oranda komisyon ödendiğinden dolayı satışlarınızı yaparken bu duruma dikkat etmeli ona göre bir fiyat oluşturmalısınız.

Ebay Üzerinden Hangi Ürünleri Satabilirim

Ebay üzerinden satışı gerçekleşecek ürünler aklınıza gelecek her şey olabilir. Teminini kolay sağladığınız ve sizin için devamlılığı olan ürünleri satmanız süreklilik açısından iyi olacaktır. Bunun yanı sıra kültürel ürünlerde satabilirsiniz. Ülkemizde bulunan insanlar bizim ülkemize ait ün yapmış bazı ürünleri ebay üzerinden satabilir. Ebay üzerinden satılacak ürünlere örnek vermek gerekirse denizli bornozu, havlusu satabilirsiniz. Yabancıların gerçekten bu tarz ürünlere çok büyük ilgisi bulunmaktır. Bunun dışında satılabilecek bir diğer ürün çeşidi de bursa kumaşı olabilir. Bursa kumaşı ününü ülkemizde ne kadar arttırdıysa, yurt dışı ülkelerinde, avrupa pazarlarında da bir o kadar arttırmıştır. Bir dış ülke pazarında bu örnek verdiğimiz ürünler çok yüksek fiyata satılmaktadır. Ebay üzerinden bu ürünleri %100 kar ile koysanız bile sizde bir hayli kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Fatih
  1 sene önce

  Türklerin yaptıkları bence daha güvenli ve güzel 😉

  2
  yorum beğen
 • Selim
  1 sene önce

  Kaliteli bir platform olduğu kesin:)

  2
  yorum beğen
 • Aslıhan
  1 sene önce

  Ebaydan oldukça kazanç elde edenler var..

  3
  yorum beğen