Ekmekiçi Bayiliği ve Şartları

Ekmekiçi, Çağdaş Turizm Otelcilik A.Ş bünyesinde kurulmuş olan bir firmadır. 1983 yılında, İzmir’de kurulmuştur. Şehirde kurulmuş olan ve gıda sektöründe hizmet veren ilk 5 yemek fabrikası arasında yer almaktadır. Şirket ilk şubesini, Alsancak’ta bulunan Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde açmıştır. Marka, 2008 yılına kadar yalnızca İzmir içerisinde şubeler açarak gelişmeye devam etmiştir. İlgi gören marka, diğer şehirlerde de şube açmaya başlamıştır. 1,5 yıl içerisinde toplam 17 adet şube açarak, önemli bir başarı elde etmiştir.

Bayi Açacak Kişilerde Aranan Nitelikler

Marka, bayilik vereceği kişilerde bazı özellikler aramaktadır. Bu özellikleri sağlayan kişiler, bayilik açmak için marka ile iletişime geçebilir. Adaylarda aranan özellikler arasında;

  • En az lise mezunu olmak,
  • Gıda sektörünün yoğun çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek biri olmak,
  • Yöneticilik özelliklerine sahip olmak,
  • İşin başında sürekli durabilecek biri olmak,
  • Girişimci ruha sahip olmak,
  • Markaya katkı sağlamak ve gelişmesine yardımcı olmak konusunda hevesli olmak,
  • Markanın vizyon, misyon ve kalite standartlarının bilincinde olmak ve bunlara göre hareket etmek,
  • Müşteri memnuniyetini önemsemek,
  • Ekip çalışmasına inanan ve uyum sağlayan biri olmak gibi özellikler yer almaktadır.

Bayilik Modelleri

Bayi açacak olan kişiler, modeller arasından seçim yapma imkanına sahipler. AVM modeli bayilikler, alışveriş merkezlerinde açılan şubeleri tanımlamaktadır. Hai hazırda açılmış olan ya da açılacak olan alışveriş merkezlerinde, 6 metrelik cepheye sahip olan ve 50 ila 80 metre kare arasında değişen ebatlardaki alanlar, bayi açmak için uygun kabul edilmektedir.

Cadde Modeli bayilikler ise maxi, midi ve mini olarak ayrılmaktadır. İnsan trafiğinin  yoğun olduğu caddeler tercih edilmektedir. Bu modelde de 6 metre cepheye sahip, baca sorunu olmayan ve gerekli izinlerin alınmış olduğu  yerler uygun olacaktır.

Bütçesel Gereksinimler

Ekmekiçi franchise bedeli olarak 30.000 $ istenmektedir. Marka, kullanım payı olarak KDV hariç aylık cironun %6’sını alır. Reklam katkı payı ise yine KDV hariç aylık cironun %3’ü olarak hesaplanmaktadır. Dekorasyon ve donanım konusunda, kişiler kendi tasarımlarını yapabilecekleri gibi markadan anahtar teslim olarak da alabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here