En Az Maliyetle En Çok Para Kazandıran İşler

İnsanlar genellikle kendi işlerinin patronu olup büyük paralar kazanmayı hedeflerler. Fakat çoğu insan, hayallerindeki iş için veya ileride çok zengin olmak için yeterli sermayelerinin olmadıklarını düşünür.

Aslında çok az bir sermayeyle yeni bir iş kurabilir ve karlı yatırımlarla paranızı katlayabilirsiniz.

İşte en az sermayeyle en çok kar getiren işler;

1) Korku Evi Açmak

Son zamanlarda Türkiye’de sayısı hızla artmaya başlayan korku evleri, büyük şehirlerde hatırı sayılır bir sayıya ulaşmış durumda. Büyük şehirlerden sonra yavaş yavaş küçük şehirlere de açılmaya başlayan korku evleri, özellikle gençler tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte. Eğer korku evi açmayı düşündüğünüz bölgede rakibiniz yoksa, az maliyetle çok karlı bir iş yapmış olacaksınız.

2) Mantar Yetiştiriciliği

Hiçbir zaman beklenen patlamayı yaşayamayan mantar yetiştiriciliği, rakibin az olduğu bir sektördür. Kolay yetiştirildiği için tarımsal girişimcilerin de bir numarasıdır. Mantar yetiştiriciliğinde önemli olan husus, hangi mantar türünü yetiştireceğinizdir. Kültür mantarı kolay yetişir ve piyasası boldur. İstiridye mantarı ise piyasada az bulunur ve çok az kişi tarafından yetiştirilir.  Bu yüzden alıcısı kültür mantarına göre daha fazladır ve daha kolay satılır.

3) Yarasa Gübresi Satışı

Daha çok yurt dışında satışı yapılan yarasa gübresi, son yıllarda Türkiye’de de alıcı bulmaya başladı. Tarımsal ürünlerin verimliliğini yüzde 50 ile yüzde 120 arasında arttıran yarasa gübresi, organik tarım yapmak isteyenlerin gözdesi durumundadır.

Yarasa gübresi tesisi kuran girişimciler ve bu işe para aktaran yatırımcılar da sonuçtan oldukça memnundurlar. Türkiye’de özellikle dağlık arazilerde mağara sayısının fazla olması, yarasaların mağaralarda yaşaması sebebiyle yarasa gübresi rezervi oldukça fazladır.

4) Yaşam Koçluğu

Yeni bir iş kolu olan yaşam koçluğu, son yıllarda çok rağbet gören mesleklerin başında geliyor. Modern hayatın stresi, kaygı bozuklukları, umutsuzluk ve mali sıkıntılar sebebiyle pek çok insan soluğu yaşam koçlarının, astrologların ve yoga gurularının yanında alıyor. Ünlü ve zengin simaların birçoğunun bazı isimlerden yaşam koçluğu aldığını görüyoruz. Yaşam koçu olabilmek için, yaşam koçluğu sertifikası almanız ve kendinizi bu alanda ilerletmeniz gerekiyor. Yaşam koçluğu eğitimi veren firmalara internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here