En Çok Kazandıran Ek İş Fikirleri 2017

Geçmişten bugüne bir çok konuda yeni iş fikirleri ortaya çıkmıştır. Dönem dönem çok kazandıran, yeni gün yüzüne çıkmış veya eskiden yapılıyor olmasına rağmen bu yıllarda yeni yükselmeye başlamış bir çok iş bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için yaptığımız araştırmalarda 2017 yılında en çok kazandıran ek iş fikirlerinden bahsedeceğiz. İnsanların ek iş fikirlerinde dikkat etmesi gereken önemli konu ilgi alanlarından çok uzaklaşmamasıdır. Çünkü ek işte olsa insan ilgi duyduğu alanlara yoğunlaşmalıdır ki daha başarılı olsun.

  • İş Belirleme Ve Karar verme

Öncelikli olarak yapmanız gereken önemli bir konu iş alanı belirlemektir. Yapmış olduğunuz bir iş

Varken yapacağınız ek iş buna oranla daha az yorucu ve  ilginizi çeken bir iş olmalıdır. Kendinizi çok yıpratmak ek iş te başarısızlığa sebep olacağı gibi şuan yaptığınız iştede sizi olumsuz etkileyecektir. Bundan dolayı çok vaktinizi almayan bir işe yönelmeniz sizin için sağlıklı olacaktır.  Aynı anda birden çok işe yönelmeden bir alan belirleyip ona yoğunlaşmanız sizi başarıya götürecektir.

  • Araştırma ve Alt Yapı Hazırlığı

Çeşitli iş fikirlerini gözden geçirdikten sonra bir alanda karar kıldıysanız o alanda araştırma yapmamız gerekecektir. Yeni bir işe başlamadan önce bütün avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirip size uygunluğu konusunda detaylı düşünmelisiniz. Hiç bir adımı göz ardı etmeden her şeyi etraflıca düşündükten sonra vaktinizi ne kadar alacağı ve sizin bu vakti ayırıp ayıramayacağınızı düşünüp bir karar vermelisiniz.  Bütün şartlar olgunlaştıktan sonra en uygun bir şekilde alt yapıyı oluşturmaya başlamalısınız. Aceleci olmak size çoğu zaman dezavantaj olacaktır. Aceleci olmaktan her zaman kaçının.

  • Başlamak

Artık bütün adımlar tamamlandıysa başlaya biliriz. Başlamak için acele etmemek gerekir ama çok yaymakta doğru değildir. Bir işin başarılı olmasında önemli etken herkesinde söylediği gibi başlamaktır. Başlamak çoğu zaman en önemli adımdır, çünkü insanlar bu adımı atarken çok kararsız kalabilir ve adım atmaktan çekine bilir bundan dolayı başlamak  kilit noktadır.

2017 Yılında En Çok Kazandıran Ek İş Fikirleri

Solucan Gübresi

Solucan gübresi üretimi hemen hemen her yılın en önemli ek işleri arasında yer alır. Solucan gübresi üretimi için gerekli koşulların sağlanması ve bu koşullar oluşturulduktan sonra bu iş ile ilgilenilmesi gayet kolaydır. Solucan gübresi üretimi bir yılda yaklaşık olarak harcanan paranın 16 kat kar etmesini sağlar. Solucanların üremesi çok hızlı gerçekleşmektedir. Bundan dolayı belli bir miktar da alınan solucanın sayısını arttırmak çok kolay olacaktır. Artan solucan sayısı ile üretilen gübre miktarı doğru oranda artacağından hızlı bir üretim gerçekleşecektir. Yaklaşık olarak önümüzde ki 15-20 sene içerisinde solucan gübresi pazarının bitmeyeceğinden dolayı geleceğe yönelik en önemli ek iş fikirlerindendir. Bugün en büyük firmalardan biri olan bir firmanın sahibinin verdiği bir röportajda ilk olarak evinin balkonunda başladığından bahsetmiştir. Yatırımı düşük bütçe ile yapmanın mümkün olduğu bu iş fikrini gerçekleştirmek için hayvanları sevmeniz ve sabırlı olmanız önemlidir.

Çinden Ürün Getirip İnternet üzerinden Satmak

Genel olarak bu yöntemi ticaret olarak adlandırmamız mümkündür. Çin’den çeşitli ürünleri belirli internet siteleri aracılığı ile getirip çeşitli platformlarda satmak iyi bir gelir kaynağı olacaktır. İnternetin gelmiş olduğu bu seviye ürün satmak sizin için kolay ve karlı bir yöntem olacaktır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta internetten getirdiğiniz ürünlerin gümrüğe takılmamasıdır. Çin’den her ürünü getirmek bu yüzden mümkün değildir. Ondan dolayı ürünlerinizi seçerken dikkat etmelisiniz.

Mantar yetiştirmek

Mantar yapısı itibari ile bulunduğu her konumda çıkabilir. Bundan dolayı mantar yetiştiriciliği bir kaç özel şartın dışında bir şey istemez. Bu şartları yerine getirdiğiniz taktirde mantar yetiştirip ek gelir elde etmek sizin için daha kolay olacaktır. Çok sermaye harcamadan girebileceğiniz bu iş başlandıktan sonrada vaktinizi çok almayacaktır. Mantar üretiminden sonra satışını gerçekleştirebileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Pazar sıkıntısı çekmeyeceğiniz bu ürünü yetiştirip satabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here