arama

Evcil Hayvan Bakımı Yaparak Para Kazanma

Evcil Hayvan Bakımı Yaparak Para Kazanma Detaylı Anlatım
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Para kazanmak için her zaman sıradan işleri yapmak ve çok yorulmak gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Birbirinden farklı iş olanakları sizin için her zaman vardır. Doğru bir araştırma sonrasında kısa yoldan para kazanmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Eğer hayvanları seviyorsanız ve onlarla vakit geçirmek size huzur veriyorsa evcil hayvan bakımı yaparak para kazanma tam size göre bir iş.

Özellikle yurt dışında çok yaygın olan bu iş zamanla Türkiye’de de popüler olmaya başladı. Özellikle büyük şehirlerde ve maddi imkanları yüksek insanlar tarafından aranan evcil hayvan bakıcılarının işi çok kolay. Okula ve ya işe gidiyorsanız aynı zamanda daha fazla paraya ihtiyacınız varsa, günün her saati çalışmak fazlasıyla yorucu bir iş ise bu yazıda anlatacağımız meslek çok işinize yarayacak.

Bu işin çok fazla müşterisi olduğunu belirtmek isteriz. Genelde üniversite ve lise öğrencileri okul gelirlerini daha rahat karşılamak için bu tarz işler ile ilgileniyor. İşin en güzel yanı insan dostu olan hayvanlar ile vakit geçirdikten sonra karşılığında para kazanmak. Peki; evcil hayvan bakıcılığı nedir? Tam olarak nasıl bir iştir?

Evcil Hayvan Bakımı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evcil hayvan bakımı yaparak nasıl para kazanıldığını hala anlamamış olabilirsiniz. Durumu özetlemek gerekirse: yeterli maddi özgürlüğe sahip ve aynı zamanda evcil hayvanları olan insanlar onların bakımı ile ilgilenecek vakti bulamıyor. Genelde çok yoğun ve çalışan insanlar tarafından bu hizmete başvuruluyor. Özellikle köpekler her gün dışarı çıkmak ve gezmek istiyor.

Bu durumda kendinize yeni bir meslek edinmiş olan siz devreye giriyorsunuz. Köpekleri ya da diğer evcil hayvanları sahibinin istediği saat doğrultusunda gezintiye çıkarıyorsunuz. Bazen veterinere götürmek gibi işleri de üstleniyorsunuz. Eğer daima evde kalan bir hayvan ise ona eşlik ediyorsunuz. Bir zarar gelmemesi için sürekli gözünüzü üzerinde tutuyor banyo, temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz.

Bu işten kaç para kazanabilirim ki dediğinizi duyabiliyoruz. Hiç tahmin etmediğiniz rakamlar sizi bekliyor. Ücretler genelde 15-30 lira arasında oluyor. Tabiki günlük değil. Sadece bir saat için bu kadar para alıyorsunuz. Bu da yeni işler buldukça günde beş saat çalışsanız yaklaşık olarak 125 lira kazanmanıza sebep oluyor.

Evcil Hayvan Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvan bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler de var elbette. Özellikle sahibinin istekleri doğrultusunda ve sadece istediği yerlerde gezdirmeniz gerek. Ayrıca size çok güvenerek hayvanlarını emanet etmiş insanlar ona bir zarar gelmesine asla tahammül edemez. Mümkün olduğu kadar tehlikelerden korumaya özen göstermelisiniz.

Tasma aracılığı ile gezdirme işlerini yapmayı unutmayın. Tasması olmadan yanınızdan ayrılmasına izin vermeyin. Hayvanlara sinirlendiğinizde asla kötü davranmayın. Eğer hayvan sever bir insansanız bu işe başlayın. Aksi taktirde sizin için çekilmez bir dert haline gelecektir.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Mehtap
  10 ay önce

  İstanbul şişlide oturuyorum ve hayvanları çok seviyorum Benin’de bir köpeğim var dönerseniz sevgiinirim

  1
  yorum beğen