arama

Evde Ahşap Boyama Yaparak Para Kazanın

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Bit pazarındaki ahşap boyalı mobilyaları; ahşap antika merkezleri, Craigslist, Ebay ve Facebook’ta satabilirsiniz.

Nasıl Yapılır ?

Özenle hazırlanmış tasarım bir ahşap mobilya satmadan önce, bir tane işlem görmemiz boş mobilya satın almanız gerekir. Ancak satın alacağınız fiyatlar ve satılacak fiyatlar, yaşadığınız yere bağlı olarak değişebilir. Ülkenin her kesimi farklıdır, bu nedenle alım satıma başlamadan önce kendi yerel pazarınızı tanımak için zaman ayırmanız iyi bir fikirdir.

 • Satın almak için kaliteli eski ahşap mobilyaların temini ne kadar derin?
 • Ve daha da önemlisi, çevrenizdeki insanlar ahşap boyalı parçalar için ne kadar para ödemeye hazır?

Yerel talebiniz bu işi devamlı yapmanız için yol gösterici olacaktır.

Ne Kadar Kazanılır ?

Amacınız, nihai parçaların maliyetlerini 2-3 katı fiyatlandırmak olmalıdır. Bu parçalardan herhangi birinde harcayacağınız azami bir fiyat vardır. Öncelikle maliyetlerinizi iyi belirlemeli ve ona göre fiyat politikalarınıza karar vermelisiniz. Maliyetleri belirlerken bulunduğunuz şehirde bu tür tasarım işlere en fazla ne kadar ödenebileceğini de değerlendirmeye almanız yararınıza olur. Eğer çok yüksek fiyat verirseniz ürünler elinizde kalabilir. Bu nedenle fiyat politikanızı belirlemeden önce benzer işi yapanların fiyat politikalarına göz atmanızda fayda vardır.

Nasıl Başvururum / Kazanırım ?

Ahşap ürünler her zaman çok sevildi. Belli bir seviyeye geldikten sonra elbette çok da kazanacaksınız ancak kalitenizi artırırsanız geliriniz de o oranda artacaktır. Daha kaliteli malzemeler, boya ve fırçalar ile işçiliğinizi geliştirebilirsiniz. Bir süre sonra bilinirliğinizdeki artış kazancınıza da yansıyacaktır.

Zamanla müşteri portföyünüz genişleyecektir. Ancak bu noktaya kadar sabırlı olmak gerekir. Birkaç ahşap boyama işinde başarıya ulaşamazsanız umutsuzluğa kapılmayın. Kendinizi geliştirmeye devam edin. Bu sayede ulaştığınız kitle de genişleyecek ve aynı zamanda da yeteneğiniz artacaktır. İşçilik, ahşap boyama işinde son derece önemli olduğu için geliriniz de el becerinize bağlı olarak artacaktır.

Peki nereden başlamalı? Öncelikle ahşap boyama eğitimi almalı, kendinizi geliştirmelisiniz. Ardından sosyal medyayı kullanarak ürünlerinizi görücüye çıkarabilirsiniz. Sizin gibi ahşap tutkunlarına ulaşın ve ürünlerinizi satışa sunun. İlk başlarda belki beklediğiniz kadar kazanamayabilirsiniz ancak umudunuzu kaybetmeyin. Bir süre sonra gelirlerinizin arttığını göreceksiniz.

Evde Ek İş İlanları
 • Rüveyda Başarır
  1 ay önce

  Evde ek iş istiyorum el becerim iyidir

  0
  yorum beğen
 • ilke
  6 ay önce

  merhaba öğrenciyim ek iş arıyorum iletişime geçerseniz sevinirim.

  9
  yorum beğen