arama

Evde Ayakkabı Aksesuarı Yaparak Para Kazanmak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Günümüzün giderek gelişen teknolojisi ile orantılı olarak yaşam standartları da hızla yükselmektedir. Eskiden yalnızca erkeklerin çalışarak geçindirebildiği evlerde artık 2 maaş bile yeterli olmamaktadır. Bu durumda ise hem çalışanlar, hem ev hanımları hem de öğrenciler kendilerine ek gelir kapısı aramaktadırlar. Peki, evde ayakkabı aksesuarı yaparak para kazanma şansınız olduğunu biliyor muydunuz?

Evde Ayakkabı Aksesuarı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ayakkabı aksesuarı yapmak, düşündüğünüz gibi evde üretim gerektiren bir iş değildir. Ayakkabı aksesuarı yapmak için önünüzde 2 yol vardır. Bunlardan ilki el becerisi olanlar için daha uygundur. Ayakkabı dikme ve düzeltme işini yaparım diyenler bunu seçmelidir. Diğer yol ise ayakkabı işini eve veren şirketlerle anlaşma yapmaktır. Bu sayede onların size verdiği aksesuarları internet veya sosyal çevreniz üzerinden satarak, kazanç elde edersiniz.

Evde Ayakkabı Aksesuarı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde ayakkabı aksesuarı yapmak ve para kazanmak isteyenler eğer el becerisi ile bu işi yapmak isterlerse kazançları çok daha fazla olur. Örneğin bir ayakkabı tamir veya dikme işinden tahminen 30- 50 TL arasında para kazanılabilir. Ancak bu işi firmalar aracılığı ile satış komisyonu alarak yapanlar bundan biraz daha düşük ücretler kazanırlar. Bu fiyatlar ise ortalama aksesuar başına 5- 20 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Evde Ayakkabı Aksesuarı Yapma İşine Nasıl Başlanır?

Evde ayakkabı aksesuarı yapma işine öncelikle yakın çevrenizden ve kendinizden başlayın. Küçük tamirler ve dikme işleri, çevrenizin gelişmesine yardımcı olur. Eğer bu işi firmalar aracılığı ile yapacaksanız da, internet üzerindeki iş ilanı sitelerine göz atmanızı öneririz. Mutlaka birinde size uygun bir başlık bulacaksınız. Eğer bu şekilde de şansınız yaver gitmedi ise, kendi ilanınızı kendiniz oluşturarak müşterilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı aksesuarı satma işi için genellikle internet kullanmak en faydalı yol olacaktır. Birden fazla kişiye aynı anda hitap etmek, günümüz için oldukça kolay bir iştir. Sosyal medya aracılığı veya internet sitesi kurarak başlama gibi yollardan size uygun olanını seçip, para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Ek İş İlanları
 • Engin akay
  4 hafta önce

  Ayakkabıcıyım deneyimliyim bu islerde

  0
  yorum beğen
 • Münevver
  2 ay önce

  Adana seyhan da yaşıyorum maddi manevi ihtiyacım var ne olur olumlu yada olumsuz dönüş alabilirmiyim

  0
  yorum beğen
 • Özgür gümüş
  5 ay önce

  Gebze de bu işi yapmak isteyen kadınlar var bende aracı olmak istiyorum irtibata geçer misiniz

  2
  yorum beğen